Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autót elindulás előtt...

Mex11 kérdése:

Dízel autót elindulás előtt járassam, vagy egyből menjek vele?

Figyelt kérdés

Mert sokan írják az, hogy nem szabad a dízelt járatni, de azt is mondják, hogy kell.

És az igaz, hogy hosszabb út után leállítás előtt járassam kicsit, hogy lehűljön a turbó, vagy ez hülyeség?


2013. jan. 27. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Régi előkamrás dizelt kell járatni indulás előtt, az újakat már nem kell. A turbós dolog nem tudom mennyire igaz, de végülis semmi baja nem lesz, ha járatom egy percig egy hosszú út után. Én néha úgy szoktam, hogy a háztól egy-két km-re kiteszem a váltót üresbe, és gurulok lassan, mikor megállok az udvaron, már nem kell olyan sokat várjak.
2013. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A turbós dolognál a hangsúly nem annyira a hosszú útnál van, mint a nagy terhelésen. Szóval ha autópályán mész vagy vontatsz, esetleg hegymenetben gyorsan vagy sok gázadással/fékezéssel, csak akkor kell járatni, mert amikor leállítod a motort, megszűnik a kenés, és nem tesz jót a turbónak, ha ekkor még többszázezres fordulatszámmal pörög... az a néhány perc azért kell, hogy lelassuljon.
2013. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!