Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e megvenni egy Kinetic...

Érdemes-e megvenni egy Kinetic (TFR 50-es) (1978) mopedet?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen kismotor az egyik licitálós oldalon és még nem annyira elvetemült az ára, gondoltam licitálnék rá. Már csak az a kérdés, megéri-e:)

Ki mit tud erről a típusról? Amit az eladó mondott annyi, hogy garantált (?) 273 km van benne, "idős bácsi hagyatékából", minden működik rajta, jó állapotú, krómozott részeken rozsda. Persze ezt én így nem hiszem el, maximum a saját szememnek/fülemnek a helyszíni szemlén. Próbáltam rákeresni erre a típusra, és több ilyen is van eladó. Azonban mindegyiknek vagy pici gyújtásproblémája van, vagy rossz a gyújtása, alig egy-kettő van szép használható állapotban. Sőt az egyik jó állapotúnál is leírták, hogy lett cserélve gyújtáselektronika, gyújtókábel, pipa és gyertya.

Logikus szerintetek is a következtetés, hogy valami szériaprobléma lehet itt a háttérben?:) Valakinek van/volt hasonló vagy ugyanilyen járgánya? Minden véleményt szívesen veszek. Mert még ha olcsón is kerülne hozzám, ha elromlik gyorsan és nincsen hozzá alkatrész (márpedig nincsen, vagyis én nem nagyon találtam), akkor rögtön elég drágává válik:) Ráadásul szíjmeghajtású, nem tudom lehet-e valahol bordásszíjat kapni hozzá, ami mondjuk nem hártány, ha ki lehet cserélni tekintve, hogy akármennyire is keveset lett használva, egy szíj 45 év alatt azért öregszik rendesen:)

Minden véleményt előre is köszönök!


2013. jan. 22. 17:53
 1/1 anonim válasza:
áhh egy babettával töbre mész .
2013. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!