Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hülyeség lenne Skoda Octaviát...

Hülyeség lenne Skoda Octaviát venni, hogy az lenne az első autóm?

Figyelt kérdés

Mik a vélemények, tapasztalatok róla ?

Fenntartási költségek, megbízhatóság stb...

Illetve mekkora motorral érdemes megvenni, ami már vezetési élményt is ad, tudja rendesen cipelni azt a kasznit ?


2013. jan. 5. 10:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Akkor is megérné dízelt venni (mondjuk az említett 1.9-es TDI-t), hogy ha 10 évesnél idősebb autóról van szó ?

Nem túl zajosak ?

Mert olvastam valahol, hogy az Octaviák egyik nagy hátránya, hogy eléggé behallatszik a motorzaj az utastérbe dízelmotorok esetében...

2013. jan. 5. 17:27
 12/15 anonim ***** válasza:
Én ültem TDI Octaviában, de nem észleltem nagy motorzajt :o
2013. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

#10 Szerintem rengetegen visszarettentek a sok kilométertől, jó ideig egy telefont se kaptam rá. (Megjegyzem, már amikor én vettem 290 ezernél is erre panaszkodott az eladó) Egyszer felhívott egy fickó, hogy végre egy dízel Octavia hirdetés amiben valósnak látszik a kilométer, még aznap este eljött és gyakorlatilag sötétben megvette az autót egy rövid próbaút után.


Kérdező! Valóban zajosabb egy picit a benzines társainál, de szerintem a dízeles morgás és a feltöltés "szuszogása" ad valami pluszt, amitől még élvezhető is :) Persze autópályán monoton 140-nél bele lehet unni, de ott már a benzinesnek is van zaja rendesen. Mindegy hány éves az autó, ha 10 évnél idősebb az meg főként jó, mert Neked hagyományos adagolós kell, nem PD, ezek pedig jellemzően 10+ évesek már.

2013. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Engem sem zavar a dízel morgása. Sőt, szeretem.

Városi használatnál lehet, hogy kicsit hangosabb egy benzinesnél. De pl pályán épp ellenkezőleg. Ugyan olyan sebességnél a hosszabb váltóáttételezés miatt egy dízel forog mondjuk 3000-et elviselhető motorhanggal, míg egy benzines üvölt 4000-es fordulaton.

2013. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Még átrágom magam a dolgokon, de egyenlőre elég kecsegtető az 1.9-es dízel...

2013. jan. 5. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!