Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hülyeség lenne Skoda Octaviát...

Hülyeség lenne Skoda Octaviát venni, hogy az lenne az első autóm?

Figyelt kérdés

Mik a vélemények, tapasztalatok róla ?

Fenntartási költségek, megbízhatóság stb...

Illetve mekkora motorral érdemes megvenni, ami már vezetési élményt is ad, tudja rendesen cipelni azt a kasznit ?


2013. jan. 5. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem hülyeség. Meg kell nézetni szerelővel, ha nem egy elhanyagolt, széthajtott példányról van szó, valószínűleg elégedett leszel vele. Én ódzkodom a dízelektől, így benzinest javaslok. A 75 lóerős is használható, de a vezetési élmény mindenkienk mást jelent.
2013. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Még négyes golfokat nézegetek mellette...

Jelenleg ez 2 autó az, ami leginkább tetszik és megengedhetném magamnak.

Attól félek csak az Octávia esetében, hogy mivel 2-3 száz kg-al nehezebbek így ugyanakkora motor mellett lomhábbak, mint golfok...

2013. jan. 5. 10:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Részemről semmi negatív nincs az Octáviákkal kapcsolatban ..

Van egy ügyfelem családos sokat járnak az autóval (1,4 16v)

Nem mondom ,hogy repűl de mindenhova elvitte ,elviszi őket . A fogyasztása városban is elfogadható ...szerintem jó választás ...

A gyorshajtás már úgysem éri meg :)

2013. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szeritem mindkettő autó jó választás, octavia nem nehezebb annyival a golfnál ugyanolyan motorral. 101 lóerős 1.6 tökéletes, ha nem kell a dízel nyomatéka, ezen viszont nincs minek tönkremennie.
2013. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

jó autó az octavia, de szerintem ne 1.4-es motorral vedd!

bizonyos esetekben többet is eszik mint az 1.6, nagy átlagban meg kb ugyan annyi, szóval inkább 1.6

2013. jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Még mindig nem az, ha az tetszik!

Feltételezem te kérdezted már meg ezt itt egy párszor.


Én egy 1.7-es ötajtós dízel Astra H-t vettem első autónak. Nagyon szeretem, szerintem elég erős is. Méretre is nekem tökéletes. Se nem kicsi se nem nagy autó. Üresen 1300 kg és 101 lóerős elég nyomatékos (240 Nm) motorja van.

Az Octaviák motorját nem ismerem, de ha van hasonló paraméterű, szerintem elégedett leszel vele.

2013. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem, nem Én kérdeztem !

Nekem ez az első ilyen jellegű kérdésem...

2013. jan. 5. 13:50
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lenne hülyeség, mivel nagyon jó autó, de én az 1.9-es TDI-t venném, azzal megy elég szépen, mégis azzal eszik talán a legkevesebbet.
2013. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Octavia 1.9 TDI-vel, az kell Neked! A 90 lóerős is nagyon dinamikus, a 110 lóerős verzió meg főleg, és mindkettővel eljársz 5 literből vegyes használatban. Rengeteg kilométer lesz mindegyikben amit megnézel, hozzáértőt mindenképp vigyél magaddal, ha vételkor rendben van a motor akkor igazán drága meghibásodást nem tud produkálni. Akár adagolóval, turbóval, hengerfejjel van probléma, kis utánajárással relatíve olcsón megoldható a probléma, de nem lesz vele gond... Vezérműszíj csereperiódusra vallásos tisztelettel figyelni kell!

Nekem 90 lóerős volt, 7 évesen vettem 290 ezer kilométerrel, 11 évesen adtam el 420 ezerrel, akkor sem volt semmi gondja, csak meguntam.

2013. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

13:06 vagyok.

Jó hogy írják itt, a másik előnye a dízelnek a fogyasztás.

Én autópályán 5,5 literrel eljárok, városban meg 6,2-6,8. Ha nagyon dinamikusan hajtom, akkor 7,5. De e fölé még soha nem sikerült mennem.


Előző! Mikor eladtad az autódat, nem rettentek vissza sokan a kilométertől és a kortól? Vagy beadtad kereskedésbe?

2013. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!