Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 70-es Polini Aeroxhoz mekkora...

70-es Polini Aeroxhoz mekkora az ideális főfúvóka?

Figyelt kérdés
Dellorto PHBG 21 karburátor van rajta, jelenleg 85-ös főfúvókával, 6.2 grammos görgőkkel bejáratáshoz. A probléma az, hogy így csak köhög a motor, alig gyorsul, mintha kevés lenne neki az üzemanyag.

2012. dec. 30. 17:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Esetleg még annyit mindenek elött, hogy ha súbert felemeled teljesen, illetve ha a felső rovátkába teszed és leengeded, próbáld meg úgy h változik-e valamit.
2012. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! :)


A súberen történt állítás, de nem javult.

Szerencsére csak 2-3 km-t ment így a motor, több kicsi szakaszban, még nem hiszem hogy károsodott volna valami.


De legközelebb már akkor rúgom be, ha 100-as fúvóka lesz benne. :)


Ez a helyzet egyébként úgy állt elő, hogy használtan vettem a karbit, és rábíztam a szerelőre a beállítást, ami finoman szólva nem sikerült. :)


Kiszámoltam, egy 85-ös és egy 95-ös fúvóka között, áteresztő képességben 24% különbség van, a 100-as olyan +30% körül lehet, ezek elég jelentős különbségek.


Egyre inkább azon vagyok, hogy minden szerelést jobb, ha magam tanulok meg.

2012. dec. 31. 09:28
 13/21 anonim ***** válasza:

Egy kérdés még.. gyárilag mekkora karbi van rajta, és mekkora fuvókával? 12/ 70?

Sok szerencsét, ha van vmi szólj igyekszem segiteni:)

2012. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Gyárilag Dellorto PHBN 12-es volt rajta, nekem 85-ös főfúvókával, így vettem. Óra szerint a gyári sport kipufogóval egyszer beleforgott a 98-ba. :) De 80-90 között bírta stabilan, 2.8-4 literig fogyasztott vele.


A héten rendelni fogok új fúvókákat, megírom majd ide mi lett a jó megoldás. :)

2012. dec. 31. 11:24
 15/21 anonim ***** válasza:

Amit próbálj ki az az hogy tisztítsad meg a légszűrőt,esteleg még egy másik gyertyával próbáld ki.

Szerintem görgőkben nyugodtan tegyél bele gyárit mert azzal meg csak kínzod a motort hogy alig tud kipörögni vele,mármint ilyenkor nagyobb terhelésnek van kitéve.

Majd írd meg mire jutottál ,kiváncsi leszek ki nyer :)

2012. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Légszűrő szivacs új, amint tudok veszek bele fúvókákat, illetve van hozzá 4.7 grammos görgő szettem is, remélem hamar meglesz a megoldás. :)
2012. dec. 31. 12:44
 17/21 anonim ***** válasza:
Hát a fuvókázás az jó dolog lesz majd:D Lehet velük szórakozni, de normálisan csak járatás után fogod tudni úgyis belőni, mert kell forgatni hozzá. És akkor már van némi értelme a gyertya képnek is.
2012. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

ha gyárilag 4,7-es görgő kellé bele akkor a 6os már túlzás bele ,akkor nemcsoda ha nehezen pörög ki,elösször cserélj majd főfúvókát ha azután sem megy akkor tuti görgő csere kell szerintem.

Üdv!

2012. dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Gyárilag, ahogy olvastam 5.5-ös görgőkkel van, sima 50-esként. Van rajta fordulatszámmérő, most nem működik, de így hallás alapján 4.000 fordulat körül indul ezzel a variációval.


Ma találtam egy környékbeli szerelőt, lehet a héten megmutatom neki is, mi a véleménye róla. De minden bizonnyal egy görgő csere és a fúvóka cseréje megoldja majd a problémát. :)

2012. dec. 31. 14:53
 20/21 A kérdező kommentje:

Idő közben sikerült rájönnöm a megoldásra. :)

Eddig, amióta megvettem olyan 6-7.000-es fordulaton indult a motor.

Ez azt jelenti, hogy 4.5-ös görgők, leggyengébb kontrasztrugó, és mint ma kiderült sárga kuplung rugók, amik elég erősek = magas fordulaton nyit.

Nos, bele került a 6.2-es görgő szett, de a szerelő nem állította utána a kuplungot.

Tehát így gyakorlatilag nem oldott rendesen a kuplung, azért nem ment.

Jelenleg 6.2-es görgő, és gyári kontraszt valamint kuplung rugók, bejáratáshoz, és szépen megy.


500 km múlva kap egy 4.7-es szettet, ami már megvan, illetve sárga rugókat.


Köszi a segítséget mindenkinek! :)

Ui.: sportmotor.hu oldalon néha lesznek videók/képek a motorról, piros/fehér Rossi Replika Aerox.

2013. jan. 3. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!