Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 70-es Polini Aeroxhoz mekkora...

70-es Polini Aeroxhoz mekkora az ideális főfúvóka?

Figyelt kérdés
Dellorto PHBG 21 karburátor van rajta, jelenleg 85-ös főfúvókával, 6.2 grammos görgőkkel bejáratáshoz. A probléma az, hogy így csak köhög a motor, alig gyorsul, mintha kevés lenne neki az üzemanyag.

2012. dec. 30. 17:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Kipufogó ki lett cserélve? Vagy lehet nincs jól beállitva a karburátor.
2012. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Jelenleg gyári sport kipufogó van rajta, tudom ez vissza kell hogy fogja, de ennyire azért nem hogy alig bír elindulni. :)


Karburátort állítottam, de csak minimálisan javult.

2012. dec. 30. 18:44
 3/21 anonim ***** válasza:
100ast rakj bele, mondjuk próba kép, járatásnál ugyse baj ha nagyobb, aztán majd utána lehet karburálni.
2012. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megpróbálom százassal. :)
2012. dec. 30. 20:08
 5/21 anonim ***** válasza:

Szerintem sok bele a 85.

Elárulom a 80-as is elég bele szerintem, a gyári amolyan 74-76 közt van,de ilyenkor ne csak a főfuvókáét cseréld hanem arányosan a többit is.

A súbertűt meg akaszd középre.

Amire még figyelj oda ha kétütemű a gép akkor használj fullszintetikus olajat mert a gyűrű berágódhat,aztán mindig törekedj a változatos fordulatszámra aztán az első párszáz kilóméteren ne húzzál neki nyelet.

Mekkora görgők voltak benne gyárilag?mert a görgők miatt is nehezen pöröghet ki főleg ha kb 5g görgök kellenének bele de pontos gyárit nemtudok ebből most írni

2012. dec. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ilyenkor soha nem szabad lefele menni, mert simán meg lehet akasztani egy próbakörön. Amúgy teljes gáznál is fulladozik terhelés nélkül? Mindenesetre azt mondom elösször nagyobbat próbálj meg, és majd látod h javult-e vagy sem. Esetleg egy gyertyaképet nézhetsz bár nem hiszem h túl sokat ér jelenlegi helyzetben, igy járatás alatt.
2012. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Tudod az a helyzet hogy 100as főfúvókát már azért nagyob motorokba szoktak tenni,ha akarsz hallgatni az elöttem lévőre akkor próbáld ki azt hogy 1mm fúróval átmész a főfúvókán aztán kiderül hogy jó lett e bele ha nem akkor mehetsz kisebb fúvókát venni de szerintem nem a főfúvókával van vaj hanem a görgővel vagy valami mással
2012. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Fél gáznál alig akar menni, kb 30-ig megy ki, de nehezen. Olyan 70%-os gáznál lehet vele 40-45-öt menni.

6.2 grammos görgők vannak benne, nem pörög túlzottan, olyan 5.000 körül, szándékosan járatáshoz rakattam bele ilyeneket, hogy ne forogjon 8-10.000-et járatás alatt.


Mikor össze lett rakva, szinte elindulni se bírt. Csavartam beljebb a levegő csavaron, akkor kicsit javult, de nem jelentősen. Ezért gondolom, hogy kevés neki az üzemanyag. A hangja is olyan darálós, nem sima, egyenletes.


Gyertyát meg tudom majd nézni, illetve a napokban szerzek egy nagyobb fúvókát.

2012. dec. 30. 22:04
 9/21 anonim ***** válasza:
Csak hogy szemléltessem, volt még régen egy épitett 85ccm rs-em 21es karbival 110es főfuvi kellett neki. a 125 be van 130-150közti a 28as karbikba. Alapból nagyobb torokátmérőjű karbiba nagyobb fuvóka kellene. És inkább vegyen, vagy csináltasson 150ft ért egy fuvókát, minthogy megakassza a frissen összerakott motort, ha jelenleg épp kevesel amúgy is.
2012. dec. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet igazad lesz a végén, elvégre nem láttam h mit csinál, h dadog a motor. de azért elösször többet adjon mindig neki, minthogy megszoruljon, jobb az elővigyázatosság.
2012. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!