Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki hozzáértő, vagy aki...

Valaki hozzáértő, vagy aki járt így elmondaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Van egy régi tipusú ferdehátú swiftem. Reggel ahogy indultam munkába, kb 200m után a jobb hátsó kerék teljesen blokkolt. Próbáltam indulni, nem forgot. Tolattam pár métert úgy igen, majd jó volt előremenetben is. Valószínű a dobban akadhatott ki valami ami megszorult? Utánna próbálgattam a féket, kéziféket minden jó volt, nem szorult meg többet a kerék. Munkába sajnos kénytelen voltam így eljönni. Talán mikor üresbe teszem mintha kicsit jobban lassulna a kocsi, lehet szorul a fék? Kigyorsítálsnál nem érezni, hogy van valami gond. Mi mehetett szét? Holnap igyekszem megcsináltatni mert muszáj használnom a kocsit már vasárnap. Nagy lehet a baj?

2012. dec. 28. 07:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem volt fagy az éjjel. Valóban van olyan keményebb fagyoknál, hogy befagy, de ugye az indulásnál pattan. Itt kb 200m ig nem volt gond, majd fékezés minden nélkül fogta magát éd blokkolt. Am a kézifék soha nincs behúzva, mert elég ha sebességbe hagyom, sík helyen áll, nem fűtött, de fedett helyen. Azért is kérdeztem hátha valaki tapasztalt már ilyet, mert amióta vezetek én még nem. De valószínű ahogy írtátok is, valami kis levállt darabka akadhatott be...
2012. dec. 28. 12:34
 12/16 anonim ***** válasza:
Levált felodort már én is tapasztaltam, és nekem már esett szét a fék menet közben Canter-en. Levált felodort nem fogod megtalálni mert porrá darálta valószínű, szét esett fék pedig csörög mint egy kubai táncosnő. Szóval csak valami hülyeség a bűnös.
2012. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 proteam válasza:
üdv! szinte pontosan ugyanez történt ma velem egy 1998 as suzuki swfit gls el.MEg tudnád irni nálad mivolt a baj.én kb 10m mentem vele és nekem is be fogot a jobb hátsó kerék meg se mopzdult én is ugy birtam haza jöni hogy viszatolatam jó pár méteren és nagy nehezen aztán helyre ált.A fékbetétel lenne a probléma vagy esetleg másal?? neked mit mondot a szerelő??iletve menyibe fájt a dolog??
2013. márc. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A fékbetét volt a ludas. Leszakadt a dobban. 10 ezerből megvolt az új pár és a csere is.
2013. márc. 19. 21:08
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerencse hogy nem 100 Km/h-nál esett szét. Nekem a Canter egy T kereszteződésben esett szét. Nyomom a féket, nagy csörömpölés a fékdob felől, és az autó nem lassul.

Örülök hogy meglett, és nem volt nagy baj. Köszi hogy leírtad.

2013. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 proteam válasza:
köszönöm a válaszod remélem nálam se lesz nagyobb baj . és nem fog naon sokba kerülni érdekes hogy ien dolog történhet ténleg mondjuk 90 nél ez történik akkor nagyobb baj is lehetet volna..!
2013. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!