Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem teljesen értem ezt a...

Nem teljesen értem ezt a magyarázó videot, hozzáértő segítene? Köszi.

Figyelt kérdés

Erről lenne szó: http://www.youtube.com/watch?v=ftdgB93QOD8&feature=related


Nagyon érthető videonak tűnik, csak sajnos 1 betűt sem tudok angolul ezért csak találgatok :S Nem tudom a konkrét elnevezést, ezért én "felső" meg "alsó" tengelyt írok..több kérdésem is lenne.


1. Szóval a felső tengelyen alapvetően minden fogaskerék elforoghat, míg az alsón mindegyik fixre rögzítve van? Így üresben nincs lefogva a felsőn egy fogaskerék sem, ezért nem megy a kocsi annak ellenére hogy jár a motor és nincsenek szétkapcsolva a tengelyek?


2. Ott van az az eset ami 1:08-nál kezdődik. Akkor a szinkrongyűrűvel a felső tengelyen lévő első és utolsó fogaskerék van lefogva, és ezek az alsó tengelyen lévő fogaskerekek segítségével megváltoztatják a fordulatszámot? vagy hogy megy ez?


Bocsi ha hosszú de ha valakinek van ideje elmagyarázhatná :)


2012. júl. 16. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

1.) Igen, úgy van ahogy gondolod, annyi változással, hogy a primer tengely (felső) nem folyamatos, hanem két darabból van!

2.) A bal oldali fogaskerékpáron ( jelen esetben 4. fokozat) keresztül kapja a meghajtást, ha épp a 4. (direkt) fokozatot kapcsolják, akkor lesz a felső tengely végig összekapcsolva 1:1-ben átadva a hajtást. 1:08-nál épp az egyes fokozatot mutatja be!

2012. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2012. júl. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!