Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki hozzáértő, vagy aki...

Valaki hozzáértő, vagy aki járt így elmondaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Van egy régi tipusú ferdehátú swiftem. Reggel ahogy indultam munkába, kb 200m után a jobb hátsó kerék teljesen blokkolt. Próbáltam indulni, nem forgot. Tolattam pár métert úgy igen, majd jó volt előremenetben is. Valószínű a dobban akadhatott ki valami ami megszorult? Utánna próbálgattam a féket, kéziféket minden jó volt, nem szorult meg többet a kerék. Munkába sajnos kénytelen voltam így eljönni. Talán mikor üresbe teszem mintha kicsit jobban lassulna a kocsi, lehet szorul a fék? Kigyorsítálsnál nem érezni, hogy van valami gond. Mi mehetett szét? Holnap igyekszem megcsináltatni mert muszáj használnom a kocsit már vasárnap. Nagy lehet a baj?

2012. dec. 28. 07:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet simán szétugrott a dobban valami. Emeld meg és forgasd meg a kereket, lehet fogja a fék. Én a helyedben, pontos diagnózisig hanyagolnám az autó használatát..
2012. dec. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

LÉnyegében semmi nem tud szétugrani a dobban,mert ha ígylenne,akkor a halálozási statisztikák jóval magasabbak lennének...

Fékhibák kapcsán pedig már mindennel találkoztam,kivéve hogy magától befogott volna..

Szerintem pont az ellenkezője történt.

200 méteren keresztül húztad magadután a beragadt hátsókerekedet,majd egy hangos puffanás jelezte hogy újra forog a kerék...

2012. dec. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ja,bocs hogy visszakérdezek...

Mi utalt arra,hogy pont a jobb hátsó kerék szorult meg?

2012. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Bontás nélkül passz. A dobfék magától nem szokott befogni, meg úgy általában semelyik sem (csak a levegős ha elmegy a nyomás), elég érdekes.


Egy dolog jut eszembe, az egyik betét adhatta meg magát, eltörhetett, a széthulló darabjai pedig kiékelődhettek.


Egyébként egy komplett hátsó kerékagy minden sallangal 6-8E között mozog, úgyhogy nem lesz nagyon zsebbenyúlós.

2012. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kezdődött a reggel, kitolattam az udvarról, majd mentem kb 200 métert. Azért azt érezni ha addig be van ragadva, jah am a kézifék sem volt behúzva éjjelre sem. 10 éve vezetek, azért érezném ha gond lenne. A jobb hátsó abbol gondolom, hogy onnan jött a hang, s visszatolatva az úton (aza falusi aszfaltozott, de kaviccsal megszórt út) a jobb oldalon húzott nyom volt látható.
2012. dec. 28. 10:03
 6/16 anonim ***** válasza:
Érdekes, állás közben nem szokott elromlani. Rá kell nézni aztán kiderül, eléggé parajelenségnek tűnik, nem tudok rá mit mondani.
2012. dec. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az lesz! Köszönöm a válaszokat. Arra tipelek hogy esetleg a dobon belül valami kiakadt, levállt és megakadt hirtelen. Bár utánna semmi nem volt tapasztalható egész úton. Tesztelgettem de semmi. Sajnos a szerelő csak másodikára tudta bevállalni, addig méf-g van egy 40km hazautam melóból. A vasárnapra meg szerzek inkább egy kölcsönkocsit. Annyira nem értek hozzá, hogy egyedül szétkapjam. De remélem kibírja gond nélkül.
2012. dec. 28. 10:20
 8/16 anonim válasza:
Télen hajlamos a kézifék beragadni ha befagy, bár nem volt most annyira hideg, de akár ez is lehetett, ha kézifék be volt húzva éjszaka...
2012. dec. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Csak egy ötlet, tudni kellene hozzá, milyen időjárás volt felétek, nekem egyszer már megfogta a kereket a jég, igaz, indulásnál.


Mondjuk, tegnap havas, latyakos úton vezettél. A kerék felszórta, körben berakódott a kerék körül. Mikor hazaértél, az összeállt rész félig elvált, de nem esett le. Éjszaka megfagyott. Elindulás után leesett, és a kerék bekapta, megszorult. Tolatásnál kiesett.

2012. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ismerős járt hasonlóképpen egyszer, bár ő egy erőteljesebb fékezés után.

A gondot az okozta hogy az eléggé erősen kopott fékbetét egy része levált és a másik fékbetét valamint a dob közé szorult.

Lehet neked is hasonló problémád van.


Egyébként fűtött garázsban tartod? Ha nem akkor én a helyedben megpróbálnék kicsit rámelegíteni finoman. Hátha csak víz ment bele és az megfagyva okozott galibát.

2012. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!