Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olaj került a hűtővízbe,...

Olaj került a hűtővízbe, mivel lehet eltüntetni hatékonyan?

Figyelt kérdés
Hengerfejes lett a kocsim, 1.4-es benzines, megjavíttattam, de már kb 5x cseréltem anyáron hűtővizet, mégis kicsapódik még mindig a kiegyenlítőtartályban.Megoldá kellene.

2012. dec. 20. 11:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Azért számolj be róla, mi lett az eredmény, hogy okulhassunk! Legalábbis engem érdekel.


#9

2012. dec. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
rendben kétünnepközt megcsinálom vmikor.
2012. dec. 22. 23:43
 13/18 A kérdező kommentje:

Nos, ma szétszedtem a hűtőrendszert, a belső radiátort kiszereltem, azt brigéciollal átöblítettem külön.

A termosztátot is brigivel elmostam., meg a kiegyenlítő tartályt is. Minden csőben kb 1mm vastagon falra tapadva az olaj....

Megkapta a trisót 3 evőkanállal, illetve a hideg miatt 1 liter fagyálló, és víz keverék lett visszatöltve.

Járattam, kb 20 km-t aztán most hagyom állni. Holnap ismét járatás, aztán folyadékcsere. Majd jelentkezem. :)

2012. dec. 27. 21:16
 14/18 A kérdező kommentje:

ma 2x volt 2ek-as trisós öblítés. a második előtt ilyenvolt:

[link]

és belülről:

[link]

Ez az olajbetöltő belseje. fehér trutyi van benne, ez elvileg lehet a sok rövid városi használat miatt, kérdés, hogy ilyen mennyiségben is?

[link]

No meg most 7 fok van kinnt és enyhén azért fehér a kipufogógáz. Vagy ilyenkor ez normális?

Elég barnás folyadék jött ki a hűtőből, még holnap öblítek 2x aztán meglátjuk. De akkor már csak tiszta vízzel.

2012. dec. 28. 16:41
 15/18 anonim ***** válasza:

Az olajbetöltő sapka lehet a kondenzvíz miatt ilyen trutyis, nálam is előfordult már jó párszor. Autótól is függ a mennyisége, az az igazság. Egyszerűen nem lehet lezárt rendszer a forgattyúsház, ki és be kell áramlania a levegőnek, ami persze párát is hoz magával, az meg ott lecsapódik, ha lehűl a levegő és áll a gk. Persze lehetne hengerfejes is, de ez nem tűnik egy vészes mennyiségnek.

A kipufogógáz - főleg ideális keverék+égés esetén - nagy mértékben tartalmaz vizet, ami vízgőz formájában távozik a többi égésgázzal együtt, ez ilyen hideg időben azonnal kicsapódik, ahogy kijjebb kerül a kocsiból, fehéres színe van, szaga nincsen, a víznek nemigen van :) Ha CH lenne, akkor kissé kékes füstöt látnál és azért annak már van szaga is.

2012. dec. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
értem. köszi a választ, ez kissé megnyugtat. :)
2012. dec. 29. 01:43
 17/18 A kérdező kommentje:

Jelentem tiszta lett a rendszer végre!


A megoldás menete >>>>>>>> TRISÓ >>>>>>>> JÁRATÁS akár többször is >>>>>>>>>>>>> FORRÓVIZES GŐZBOROTVA >>>>>>>>>>>> ÖBLÍTÉS


Kösz mindenkinek a tippeket.

2012. dec. 30. 12:19
 18/18 anonim ***** válasza:

Használd egészséggel.

BÚÉK!

2012. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!