Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olaj került a hűtővízbe,...

Olaj került a hűtővízbe, mivel lehet eltüntetni hatékonyan?

Figyelt kérdés
Hengerfejes lett a kocsim, 1.4-es benzines, megjavíttattam, de már kb 5x cseréltem anyáron hűtővizet, mégis kicsapódik még mindig a kiegyenlítőtartályban.Megoldá kellene.

2012. dec. 20. 11:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az egész hütőrendszert átkéne mosni.
2012. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen, én leengedném az egészet, a tetejére összegyűlik az olaj azt le kell önteni, a rendszert meg valami, a gumicsöveket kímélő mosószerrel át kéne öblyteni (beleönteni és keringetni benne emelt fordulaton), majd leengedni és a tisztát beleönteni.
2012. dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

5x cseréltem, igaz akkor alul lett kiengedve....):

Attól tartok, a motor ban lévő járatokban is le lehet ülepedve, esetleg a radiátorkörben is.. szóval valami hatékony vegyszerre gondoltam, de nem ismerek ilyet.

2012. dec. 20. 13:57
 4/18 anonim ***** válasza:
Ecettel szokták áztatni egy ideig, aztán magasnyomásuval, nyomatni egy ideig vagy slaggal. Esetleg vmi másfajta vegyszerrel kombinálni.
2012. dec. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Tegyél bele Brigéciolt, utána pedig mosd át alaposan.
2012. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ok ezt az ecetes brigéciolos kezelést megpróbálom.
2012. dec. 20. 18:24
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A "brigi " nem jó ! Kevés víz is semlegesíti .....Trisó !

Fórró vízzel beöntöd ,csinálsz egy nagy kört és addig ismétled még le nem tisztul..

2012. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondta a tutit.


TRISÓ!!!


Az IFA korszakomban minden hónapban hengerfejes lett valamelyik.

Abba fél kilót öntöttem, egész nap jártunk vele, este leengedni és addig ismételni ameddig tiszta nem lesz.

Az autódba elég egyszerre 2 evőkanál.

Semmi más nem szedi ki, ne is próbálkozz.

2012. dec. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Azért azt nem szab elfelejteni, hogy itt nem csak a gumitümlőket, de a hengerfejet a tömítéseket, a vízpumpát a hűtőt is kell védeni. Azért az egy kicsit furcsa, hogy 5-szöri csere után még nem akar eltűnni az olaj, ha nem lett egyre és egyre kevesebb a cserék során, akkor inkább arra gyanakodnék sajnos, hogy nem sikerült teljes mértékben a hengerfej javítása.

A brigéciol D-3-at (ha arra gondolsz) nem "semlegesíti" a víz, nagyon jól emulgeál. A fagyálló az persze etilén-glikol, nem sok köze van a vízhez. A brigéciol ecet kombót szerintem még senki nem próbálta. Arról nem is beszélve, hogy aztán a brigécioltól kellene megszabadulni.

A trisó valóban jobb, ha semmiben nem tesz kárt, ennek kicsi az esélye szerencsére, de azért lehet.

2012. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor a trisós kezelést fogom alkalmazni. ha nem múlik...sem fogok tudni mit tenni, már fél éve csinálták meg, biztos azt mondanák, MEGHAJTOTTAD...úgyhogy akkor cumi.
2012. dec. 22. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!