Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek van igaza? Mi a helyes...

Kinek van igaza? Mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy 20 éves F Astránk, 1,4-es, benzines. Havi 250, ritkán 300km-t autózunk vele, a városban, bevásárlás megkönnyítésére. Havonta egyszer (vagy egyszer se) egy 110 km-es távot megteszünk vele városon kívül. Eljött a tél ismét. Ma reggel -10 fok volt. Egy negyedik telét töltő Perion akksi van benne. Tavaly télen is köhécselt már, ami természetes, hisz alig használjuk az autót, nem tölt vissza, vagy alig a generátor, stb. Apám mániája: reggelente indítsuk be, és járassuk a garázsban 3-5 percig, már annyi is jó, h az akksit életben tartsuk. Szerintem felesleges, mert egyrészt egyhelyben állva úgymond nincs kenése a motornak; másrészt csak benzinpazarlás (ami amúgy sem olcsó még most sem). Én azt vallom, h ha nem használjuk az autót 3-4 napig is akár (ami elég sűrű nálunk), vegyük ki az akksit és hozzuk be a házba, a melegre, így se merül és nem kell indítgatni a kocsit, ami amúgy is felesleges véleményem szerint.

2012. dec. 7. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"mert egyrészt egyhelyben állva úgymond nincs kenése a motornak"


Ez így, ebben a formában nem igaz! Ha van olajnyomás, akkor van kenése a motornak!


"vegyük ki az akksit és hozzuk be a házba, a melegre, így se merül"


Vegyetek egy csepptöltőt, használjátok, és úgy se merül le az akksi!

:)


Sőt, ha csak a negatív sarut leveszed, akkor se merül, mert biztosan nincs rajta semmilyen fogyasztó. Ez annyiban kényelmetlen, hogy be kell állítani az órát és a rádiót indulás előtt, de kevésbé kényelmetlen, mint kiszedni az akksit és becipelni a házba feleslegesen!


Még tovább megyek: Naponta egy órányi időre kapcsolj rá egy akksitöltőt... (Csak úgy simán, szétszedés nélkül.)

2012. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Neked van igazad!
2012. dec. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha alkalmanként elindítod "3-5 percig" még annyit sem bír utántölteni amennyit az indítással elfogyasztottál!
2012. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 3-4 naponta mentek vele, akkor az pont elég neki. Vagy nincs garázsban, mert akkor nem tudom, hogy mi a hejzet. A miénk garázsban van, de nem fűtött és van hogy 2 hétig is áll a kocsi. 7 éves aksival is gond nélkül indul.
2012. dec. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is ritkán használom az autómat, egyrészt drága, másrészt meg nekem az autó inkább hobbi. Nem egy mai darab, 20 éves, de a szívem szakad meg, hogy a szabad ég alatt kell tartanom:(( Eddig az off :D Szóval én úgy oldom meg, mert a heti 20 km kevés az generátornak, hogy visszatöltse az akkut, hogy hetente ráteszem az akkut a töltőre és hagyom rajta egy éjszakát. Amúgy a 4 teles Perion már szerintem matuzsálemnek számít és megérett a cserére. Javaslom, hogy méressétek meg azt az akkut.
2012. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
vegyél egy csepptöltőt az majd karbantartja akkut
2012. dec. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ez a negatív sarus dolog jobbnak hangzik, mint kiszedni, becipelni, kicipelni, berakni újra. :D Nemrég vettünk egy akksi töltőt amúgy, de azon egy másik akksit töltünk, úgy mond arany tartaléknak. Garázsban tartjuk az autót, de nem fűtött garázs, annyi, h a szél nem fúj be és csapadék, de fagy ott is rendesen ha fagy van.

2012. dec. 7. 19:25
 8/10 anonim ***** válasza:
4. vagyok, az én garázsomnak még ajtaja sincs, csak oldalról, elölről meg fent van pala és enyi. 16 éves Renault Meganeról van szó (sz*r francia ugyebár :D), viszont Vara aksi van benne.
2012. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Varta
2012. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom te hol laksz kedves 4. válaszoló, de bizonyára autótípusonként is változó és akkumulátor típusonként is, h kié meddig bírja. Nem elhanyagolható tényező a lakóhely se, mi pl ÉK Mo-n lakunk, dombok között egy völgyben, ahol pl ma is -11 fok volt reggel.
2012. dec. 8. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!