Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dieselről benzinesre?

Dieselről benzinesre?

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 11:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy a dízeleknek sokkal másabb a nyomatékgörbéje, mint a benzineseknek: alacsonyabb fordulaton adnak le nagyobb nyomatékot. Dízelnél elég nagy a nyomaték már alapjáraton ahhoz, hogy elindulj, ezzel szemben a benzinesnél (kis sarkítással) épp csak arra elég, hogy legyőzze a motor a belső ellenállásokat és egyáltalán forgásban tudjon maradni.
2009. aug. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat. Remélem jogsi után hamar megszokom majd
2009. aug. 17. 04:16
 13/16 anonim válasza:

csoda,nekünk 2107-es ladánk van,és F astra 1.7TD-n tanultam vezetni,és egyiket 1x-se fullasztottam le

mer aki profinak születik...:P

2009. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Én se fullasztom le ha pörgetem rendesen a motort, csak én úgy akarom megtanulni hogy a lehető legkevesebb gázzal , rángatás nélkül el tudjak vele indulni. Persze azért nem olyan lassan, mert kuplunggal is el lehet indulni gáz nélkül csak nehezebb.

Amúgy már levizsgáztam, csak hetek kérdése és lesz jogsim.

2009. okt. 17. 07:39
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez most nem ide tartozik de a mi szovjet zil teherautónk télen a hidegben vagy 5-ödszörre indul be amikor meg meleg van pöccenésre indul.ja és nekem még sohase fulladt le.
2010. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Aki profinak születik... :)

Dízelen tanultam, nekünk benzinesünk van és a dízelt, életem első vezetésénél fullasztottam le, mikor (gyorsan) engedtem fel a kuplungot, ugyan is nem mondta senki, hogy hogyan kell :), azóta egy autó nem fulladt le alattam.

2010. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!