Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dieselről benzinesre?

Dieselről benzinesre?

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 11:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Most tanulok vezetni egy dieseles autón, hihetetlen hogy milyen könnyű vezetni a mi benzines kocsinkhoz képest amit vezettem már párszor de az elindulás nem megy túl jól,de mostanában csak az esetek 20%-ban fullasztom le(amikor beállok vele az utcáról) régebben nem ment így.

Nektek nehéz volt átszokni?

2009. aug. 16. 11:58
 2/16 anonim ***** válasza:

Hú,akkor neked mekkora élmény lenne a mi kis automata sebváltós Suzuki Swift- ünk,mert azt meg nem csak elindulásnál,de sehogy se lehet lefullasztani.Én részben ezért is imádom.

19/L

2009. aug. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Meg fogod szokni, idő kérdése! Az utolsónak pedig üzenem, hogy most tényleg jó, de 5 év múlva átül egy nem automata váltós autóba, és szerintem még elindulni se fog tudni vele, mert addigra már elfelejted a kuplungot meg a sebváltót... Gyakorolhatsz vele jó ideig mire visszaszoksz rá.
2009. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen ezzel én is így vagyok. Lehet, hogy az az autó amin te tanulsz még kicsit fel van spékelve, hogy nehezebben fulladjon le. Nekünk is benzines az autónk és dieselesen tanulok. Mondhatni ég és föld. A dieselnek elég egy pici gázt adni és már megy is. A másikkal meg alig bírok elindulni. Meg kell szokni azt is.
2009. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én diesel peugeot-on tanultam.Mire meglett a jogsim sosem fulladtam már le.Fater astráját is könnyen vezetem sose fulladok le vele.Kaptam egy 2 es golfot 1.6 diesel de azt is könnyen vezetem.És jogosítvány előtt nem vezetem az elején sorba lefulladtam.Megtanulja az ember 2 hónap alat olyan lesz mint a biciklizés.
2009. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
egyszerű. Harmadáig nyomd a gázt, és lassan engedd a kuplungot. Nem gáz, ha pörög, majd megérzed, hogy mi az ideális pont a gázpedálon, addig meg hadd szóljon. Városban azért kicsit megdobja a fogyasztást, kicsi autón (1.4-ig kb) fél literrel, fölötte 0.7-1 körül, ha sok pirosat fogsz ki.
2009. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok rosszul összerakva. Én benzinesen tanultam, a saját autó is benzines, de én az égegyadta világon semmilyen különbséget nem érzek, amikor átülök a diesel Ford Rangerba, és azt vezetem, akár közvetlenül is egy benzines után. Na jó, különbség talán annyit, hogy a Ford sokkal nagyobb testű.
2009. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Azért nem érzed, mert aki benzinesen tanul annak gyerekjáték a dízel, de fordítva nem. Dízelnél elég ha engeded a kuplungot, és indul az autó, benzinesnél pedig a mérlegállást kell alkalmazni. Aki ezt megszokja annak furcsa utána a mérlegállás, és nehezebben tanulja meg mint aki már alapból benzinesen tanult.

2009. aug. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15.45-ös vagyok. Köszönöm a felvilágosítást, akkor ezek szerint mégsem annyira rosszul vagyok összerakva! Legalább most már tudom, hogy mi lenne a különbség, ha fordítva tanultam volna én is. Még egyszer köszönöm!
2009. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem már 10 év után mindegy hogy milyen autóba ülök be. De amúgy a benzines érzékenyebben reagál a gázadásra, kevésbé nyomatékos, lassabban kell engedni a kuplongot adni egy pici gázt és szépen elindul. Ha érzed a benzinessel is el lehet úgy indulni hogy hozzá sem érsz a gázpedálhoz. A dieselnek általában valamivel az alapjárata is nagyobb azért is nehezebb lefullasztani.
2009. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!