Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a baj a francia kocsikkal?

Mi a baj a francia kocsikkal?

Figyelt kérdés
Szeretnék autót venni magamnak, és ki is néztem egy használt peugeot 206-ot. A bátyám és apukám elég hevesen beszélnek le róla, mondván a francia kocsikkal csak a baj van és vihetem majd mindig szervizbe.. De ez szerintem hülyeség, kérem akinek van tapasztalata ilyen kocsival, írjon!

2012. nov. 17. 01:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%
Hallgass a bátyádra és apukádra,hidd el csak jót akarnak neked.
2012. nov. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Semmi baj nincsen velük, nyugodtan vedd meg!

Nekem volt már szerencsém nem egy Francia autóhoz és bátran merem állítani, hogy nagyon jó autók.

2012. nov. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
Tíz emberből kilenc állítja hogy szar,egy állítja hogy jó,te döntessz kire hallgatsz.Össze vissza horpad a kaszni mert papírvékony,drága az alkatrész,ha kapsz egyáltalán,ennek megfelelően a bontóban is szemtelenül drágán adják.Persze ki lehet fogni jót is,csak túl nagy szerencse kell hozzá.Egyik Megane II.-nél turbót kellett cserélni 150 ezer-km-nél 400 ezer forintért,a másiknál még nem,és már 350 ezer km.van benne.Nem tudom,olyan kiszámíthatatlan a francia kocsi,ritkán beválik,de általában nem,hidegben nem szeretnek indulni,stb.
2012. nov. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
az elektronikai reszuk igen gyenge, ha azzal baj van akkor eladhatod a gatyadat is
2012. nov. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
49%

Minden vételnél ajánlott az átvizsgálás. Erre ne sajnáld azt a kb 6 ezret. Tény ki lehet fogni a szart de ez alól egyik típus sem kivétel ! A Renaultrol én is lebeszélnélek de nem ez volt a kérdés ...

Rossz technika nincs ,gondatlan tulaj és "drosztos " szerelők .

2012. nov. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

Hát használt autóban fix, hogy nem vennék franciát, de ha mégis átnézetném rendesen.


Ki lehet fogni jókat (újonan nagyrészük kivisz a világból a megadott szervízekkel, de ha kihagyott az illető párat...)

2012. nov. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%
Újonnan vettünk P206-ot, életünk legnagyobb hibája volt. Az elmúlt 35 évbe mióta autóval jár a család összesen nem volt annyi gond az autókkal, mint ezzel az egy pözsóval...
2012. nov. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
206-nak a hátsó futóműve egy idő után elmászik hátra felé... Olvass utána a típushibáknak vétel előtt. Nekem 1-es megane van, de mindig van valami baja. Most épp a zár tört el benne. De az elektronikája is egy rakás ... Kontaktos az egész. A torziós rudat is évente lehetne cserélni, mert annyira leül a hátulja... Franciát inkább ne. Valami 90-es évekbeli japánt vegyél inkább.
2012. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

NYUGODTAN VEGYÉL FRANCIÁT! A lényeg, hogy jó állapotú példány legyen. Évekkel fiatalabb, felét futottat kapsz, mint németből ugyanannyi pénzért.


20 éve franciával jár az egész család, sosem volt még komolyabb gond. Csak ajánlani tudom, a lényeg az állapot!

2012. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2012. nov. 17. 17:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!