Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagymotort szeretnék, vagyis...

Nagymotort szeretnék, vagyis először talán jogsit rá. Van ennek ilyesmi feltétele?

Figyelt kérdés
Szóval olyasmire gondolok hogy magasság, stb. Én 162 cm és 47 kg nő vagyok, ha mondjuk eldől egy ilyen motor én fel nem tudnám vakarni a földről... ez mennyire gond? Vagy ettől még lehet ilyen motorom?
2012. nov. 9. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Egy nagy motort még egy erős férfi se nagyon tud felállítani. Nem hiszem hogy ilyen akadája lenne. Ismerek egy 175 cm-es nőt aki max 60 kg lehet és hatalmas chopperrel közlekedik.
2012. nov. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy ez akadály lenne. Ha jól tartod a motort (egyenesen) akkor ugyebár nem akar erősen eldőlni. Menet közben pedig adja magát a megtartása.
2012. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Természetesen van magassági feltétel: a lábadnak le kell érnie a lábtartóig!
2012. nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A japán speedgépekkel nem lesz baj, ugyanis ferdeszemű kisgyerekekre méretezték őket, egy 250-e kisNinja pont tökéletes lenne.
2012. nov. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem csak a lábtartót kell elérni hanem a talajt is! :)

Rutinvizsgán kell tolnod 1 kört a gépet, ha nem bírod akkor bukó(na de érthető is mert ha valaki ennyire nem bírja megtartani hogy tolja ki a garázsból?)

De kétlem hogy bármi gondod lesz vele.


Amikor forgalomból vizsgáztam akkor előttem vizsgázott egy csaj nagymotorral, na lábujjheggyel el is érte a talajt :D (de meglett a vizsgája)


Persze igencsak veszélyes szerintem, mert ha gáz van akkor lábujjheggyel az életbe nem tartja meg a gépet. Szóval jogsi csináláshoz még elmegy, de szerintem olyan motort válasz majd magadnak amiről bőven leér a lábad.


Felállítani meg jó esetben nem kell majd. De ha mégis akkor meg kész segítséget :D


(én egy 150kg-os motor felállításával is megszenvedtem, pedig én fiú vagyok és azért "kicsit" nagyobb nálad :D)

2012. nov. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Hasonló méretű nő vagyok csak pár kilóval nehezebb, szintén nagymotor az álmom és kezdem a jogsit márciusban, de jótanácsként mondom hogy légy türelmes, nem kell egyből a nagyot venni amikor még meg sem tanultál vezetni (mert a jogosítványnál nem tanítanak meg, csak a vezetéstechnikai tréningen ami plusz pénz és nem kötelező). Először elég egy szerényebb motor, 250 körüli vannak azokból is gyönyörűek, ha tényleg tudod vezetni és továbbra is tetszik akkor lehet felfelé lépkedni.
2012. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én srácként vezettem már próba körön sportmotort, 176cm vagyok és 54kg

A lábam leért, viszont mozgatni necces amikor ülve hátrafelé lököd magad, azt meg kell tanulni a saját súlyodhoz igazítva


Jegyezd meg, menetközben nem tudsz eldülni ugyanis a löket mindig viszi a gépet neked csak dőlni kell rajta kanyarban és természetesen kormányozni

A megállás, és elindulásnak is technikája van, mikor indulsz el ne helyezd el azonnal a lábad a támaszra


Kapni alacsony üléspontú motorokat is, amik kimondottan nőknek is kedvezőek

Pl Honda Hornet 600


Ha eldőlnél vele valamiért, akkor nem kell megijedni nem szégyen, csak sose magadfelé húzva állítsd fel, mert valóban lehetetlen

Mindig átkell menni az ellenkező oldalára, és nyomni felfelé, úgy sikerül azt mondják


A vizsgán kell tolni majd talán egy félkörívet a motort, és egyenesbe vissza állni vele

Azt lehet testsúly ránehezeséddel amikor, vállból kezded el tolni, utána könnyű magad mellett tartani és erőlködni sem kell

20/F

2012. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg ha tolod a motort akkor egy picit mindig magadféle döntsd.

Úgy könnyű megtartani, de ha a másik irányba dől akkor nem fogod tudni.


(én így borítottam fel az enyémet kb mielőtt először ráültem volna, de akkor még jogsi se volt :D)

2012. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 kritérium van:


1., (minden kategória) lábtartót érje el a lábad illetve motoron ülve MINDKÉT lábad érjen le a földre


2., (csak A korlátlan kategóriánál) Tolni kell a motort egy 8-as alakban (kb.20 méter) anélkül, hogy eldőlnél.


Ennyi.

2012. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 fafa46 ***** válasza:
Az butaság hogy mindkét lábnak le kell érni.
2012. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!