Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Letehetem-e az m jogsit?...

Letehetem-e az m jogsit? 1999. 06.14-ei vagyok.

Figyelt kérdés
mikortól változnak majd a szabályok?

2012. nov. 4. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jövőre lesz pár változás. De M kategóriát egyik se érinti.



[link]


320. oldal után van erről is írás.

2012. nov. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem tudom megnyitni.de ez biztos? páran akkor orsszul tudják?
2012. nov. 4. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Én semmit nem merek mondani, mert már azt sem tartom biztosnak amit előttem linkeltek, de azt sem hogy 16 év lesz a korhatár. Viszont ha elkezded és 16 évre emelik a korhatárt, akkor bukod az addig befizetett pénzt. Ezért zt szoktam válaszolni az ilyen kérdésekre, hogy mivel télen nincs gyakorlati oktatás, ne kezd el, január 19 előtt, ha marad 14 év a korhatár, akkor is márciusra le tudod tenni a kresz vizsgát, szóval semmivel sem leszel később mint ha most elkezdenéd.
2012. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.még megkérdezek pár embert!:)
2012. nov. 4. 20:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akik blikket és egyéb vackokat olvasnak azok 10000%-ra biztosra mondják hogy megszűnik. Magyar közlöny szerint marad.


ami 16 éves kortól lesz az az AM kategória. De az más.

Bár arról se írnak hogy az Ak megszűnne, de mivel A2-nek ugyanazok lesznek a követelményei de nagyobb teljesítményű gépre is jó így lóesélyjel az Ak-t felváltja az A2.


De mivel M-et semmi se váltaná fel, a korhatárát meg nem

emelik fel így kétlem hogy megszűnne.


Csak gondoljatok bele józan paraszti ésszel, ha megszüntetnék(mivel korhatáremelés biztos nem lesz, mert az írnák magyar közlönybe) akkor az mekkora pénzkiesés lenne már a pénzéhes bandának?

2012. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, abban senki sem kételkedik, hogy az A1 megmarad, és 16 éves kortól lehet megcsinálni!

A B1-et is elhiszik 16 éves korhatárral, de az M kategóriát nem!


Tessék mondani ki a fene menne el a (nemzeti) M kategóriára, ha felemelnék 16 évre a korhatárt, amikor már mehet A1-re is?

2012. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
B1-et hogy csinálhatnál 16 évesen, mikor a B jogsi korhatára 17 év?
2012. nov. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
akkor most elkezdhetem majd december körül vagy sem?nem nagyon értem már ezt..
2012. nov. 5. 14:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért akarod elkezdeni? Nem tudom pontosan, de március 1.-ig vagy április 1.-ig nincs gyakorlati oktatás. Ha január végén kezded el, amikor biztos lesz változás, akkor is meglesz márciusra a kreszvizsgád, már ha nem buksz meg. Ha elkezded decemberben és januárban megcsinálod a kresz vizsgát, akkor sem mehetsz március előtt vezetni. De szerintem ilyenkor már nem is indul motoros tanfolyam.
2012. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
az elmélet meg az elsősegély legyen meg!:) a többi már menni fog.sokszor voltam már éles helyzetben.
2012. nov. 5. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!