Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szarozzák a német kocsikat?

Miért szarozzák a német kocsikat?

Figyelt kérdés

Egyre több válaszban olvasom hogy főleg a BMW és a Mercedes van 'kispécizve', de sok olyan is van hogy alapból a német autókat szarozza le. (és többnyire nagyon hajlanak a Nissan-Honda, tehát a japán vonalra.) de miért?


(előre bocsájtom, hogy imádom a német kocsikat, próbálok nem elfogult lenni)


félreértés ne essék nem azt mondom hogy ez a 2 márka az isten és csak ez a jó, mert beismerem hogy nagyon jók és megbízhatók a japán kocsik is, de nagyon sok válaszban olvasom hogy pl BMW-t és Mercit csak ficsúrok meg feltünési viszketegségben szenvedők vesznek.. Már bocsánat de miért lenne ez így? Én nem azért vennék Mercit mert ott a csillag az elején, hanem mert maximálisan megbíznék benne, és tudnám hogy sosem hagyna az út szélén.. netalántán még tetszik is, és lehetőségem is lenne megvenni. És igen egy Honda egy Suzuki és egy Nissan sem hagy ott senkit ha rendesen törődnek vele.


Jó elismerem hogy vannak ilyenek hogy vesznek egy BMW-t és odaállnak mellé az utcán hogy na most én vagyok a valaki.. de nem kéne ennyire általánosítani.. és szerintem igenis van olyan jó bármelyik német autó mint a japánok.. ha nem jobb. Az az érzésem néhány ( sőt nagyon sok) embernél hogy az Apple-höz hasonlítja a német autókat.. ( vagyis hogy csak a nevét fizeted meg) ez részben így is van beismerem.. de azért az arány nem ugyanaz..


2012. okt. 27. 20:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Csak mondok egy példát: olvass utána népítéleten a 2008 utáni C Merci, Renault Laguna, Citroen C5, Audi A4 autóknak. A 2 presztízs németnél írják a legtöbb meghibásodást...
2012. okt. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én ültem már kb 20e km-es B osztályos Merciben ami a kecskeméti gyárból jött és szerintem nagyon kényelmetlen. Ültem benne hátul is és előre semmit nem lehet látni, meg kívülről nagy dögnek látszik, de belül eléggé szűkös. Vezeési élményre nem rossz, de egy öregebb francia is tudna úgy menni 150 LE-vel. Én az mondom, hogy a 15 éves Renaul Megane-om kényelmesebb mint az új Merci. És van is olyan megbízhaó mint a német. Én még azért sem vennék németet, mert rengeteg van belőle az utakon. Azért van ez a sok német párti válasz is, mert mindenki a sajá kocsijá fényezi. Kevés ember ismeri el, hogy a kocsija rossz. Az enyém nálam van 9 éve és eddig 100e alatt van amit ráköltöttem, ami nem kopó alkarész. Ez egy német kocsinál 2 szervízelést jelentene. Egy váltócsere meg ha bejönne akkor csak az maga több mint 100ezer. Ennek ellenére nem sz*rozom a németeket sem, csak tényleg lehe ugyan strapabíró és kényelmes kocsi venni franciák vagy japánok közül olcsóbban. A svédeke meg ki is hagyam. Azt mondják, hogy azoknál megbízhaóbb nincs. Bár ezt nem tudom.
2012. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!