Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szarozzák a német kocsikat?

Miért szarozzák a német kocsikat?

Figyelt kérdés

Egyre több válaszban olvasom hogy főleg a BMW és a Mercedes van 'kispécizve', de sok olyan is van hogy alapból a német autókat szarozza le. (és többnyire nagyon hajlanak a Nissan-Honda, tehát a japán vonalra.) de miért?


(előre bocsájtom, hogy imádom a német kocsikat, próbálok nem elfogult lenni)


félreértés ne essék nem azt mondom hogy ez a 2 márka az isten és csak ez a jó, mert beismerem hogy nagyon jók és megbízhatók a japán kocsik is, de nagyon sok válaszban olvasom hogy pl BMW-t és Mercit csak ficsúrok meg feltünési viszketegségben szenvedők vesznek.. Már bocsánat de miért lenne ez így? Én nem azért vennék Mercit mert ott a csillag az elején, hanem mert maximálisan megbíznék benne, és tudnám hogy sosem hagyna az út szélén.. netalántán még tetszik is, és lehetőségem is lenne megvenni. És igen egy Honda egy Suzuki és egy Nissan sem hagy ott senkit ha rendesen törődnek vele.


Jó elismerem hogy vannak ilyenek hogy vesznek egy BMW-t és odaállnak mellé az utcán hogy na most én vagyok a valaki.. de nem kéne ennyire általánosítani.. és szerintem igenis van olyan jó bármelyik német autó mint a japánok.. ha nem jobb. Az az érzésem néhány ( sőt nagyon sok) embernél hogy az Apple-höz hasonlítja a német autókat.. ( vagyis hogy csak a nevét fizeted meg) ez részben így is van beismerem.. de azért az arány nem ugyanaz..


2012. okt. 27. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán ezeknek az embereknek volt egy vagy két rossz tapasztalatuk valamelyik német kocsival. Nekem is vannak ismerőseim, akik felváltva az olasz, francia, német autókat fújolják. Nekem például hótmindegy, az én elvárásom csak annyi, hogy elvigyen A-ból B-be és ne hagyjon ott az út mentén. Fikázhatja bárki, teszek rá. :)
2012. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

szerintem az is benne van, hogy nem tudja megfizetni, ezért nem is tudja hogy milyen


és itt most nem egy lelakott 10 éves szarra gondolok, hanem egy F10-es 5-ösre

2012. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

1, Ostobák az emberek. Fogalmuk sincs arról, hogy a német mérnöki munka mennyivel komolyabb mint bármely más ország autógyártása. Külön röhejes mikor pl. a francia és az olasz szutykokat jobbként említik mint egy németet.


2, Amit második mond. Életükben nem vezettek egy prémium német autót. Sokan még csak ülni sem ültek bennük. Nincs valódi viszonyítási alapjuk. Csak jártatják a szájukat a Suzukiból, hogy "csak az emblémát kell megfizetni".

2012. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
szóval féltékenység? én is az vagyok mikor az utcán meglátok egyet .. hogy de jó lenne ott ülni.. és nem szarozom le csak azért mert nincs pénzem rá.. majd hátha egyszer lesz :) és akár egy 20-30 évesre is.. még mai szemmel is nagyon szép 1-2 és minden extra megvan azokban is.. de mégis még a sofőr vezeti őket nem a gép
2012. okt. 27. 21:09
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Mert sosem ültek Mercedesben/Bmw-ben, ha egy ilyen autója van az embernek, a világvégére elviszi, a japán autók már kétségesek

A németek világélükben a precizitásukról váltak híressé, nemhiába mai is élvonalban vannak a termékeik


Japánok inkább motorokban vannak otthon, azokat viszont nem nagyon lehet überelni

Suzuki-Honda nagyobb számban sportmotor kategóriában állja meg a helyét

20/F

2012. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert drágák megvenni és fenntartani. Sok van olyan, aki ezeket megveszi és felvág vele, de ha nem teszi, akkor is kisebbrendűségi érzése van azoknak, akik beállnak az Audi A6, Mercedes CLS 350 vagy BMW E60 mellé egy Suzuki Swifttel. Egyszerűen azért, mert a magyar átlagfizetésből legfeljebb 10 év múlva tudna egy használtat megvenni félig széthajtva, de akkor sem győzné benzinnel.
2012. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Igen, mert az átlag ember szinte csak a millió kilométerhez közeli Török vendégmunkások által lestrapált 15+ éves példányokhoz fér hozzá. Azok már vannak bajai az tény:)


De megnézném én melyik francia, német, japán kocsi megy el annyit mint egy német.


Ugyanannyi kilométer futás mellet viszont egy német biztos, hogy üzembiztosabb mint bármi más. Ebben komoly összegben is mernék fogadni.

2012. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert mindenki elfogult az autókkal szemben, ráadásul nem tudsz pár százat kipróbálni. A legtöbb embernek hosszútávú tapasztalata egykét darabbal van. És végül ott vannak a berögződött eszmék, amik már 15 éve nem állják meg a helyüket, de az emberek szajkózzák, hogy okosabbnak tűnjenek.
2012. okt. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valószínű azért, mert valamennyi alapja attól függetlenül, hogy prémium tulajdonos, vagy nem.(aki mondja)

Ha jobban megnézed, az újabb prémium kategóriás kocsik nem úgy (nem olyan technológiával) vannak összerakva mint a régi Jocky mercik, amihez elég volt egy villáskulcs, meg egy csavarhúzó. Pl W220-as S mercikben is vannak konstrukciós hibák (kb 100.000km-nél váltócsere). Nem véletlen, hogy akkora az értékvesztésük, hogy egy 25-30 milliós kocsit, bő 10 év után találsz 1.5millióért. Hogy félreértés ne essék, én is német tulajdonos és párti vagyok, de nem elvakult fanatikus. De azt azért kijelenteném, hogy elfogult vagyok a német dizájnnal szemben. Szóval. Az igaz, hogy úttörőnek számítanak az új technológiák alkalmazásában, de lehet hogy éppen ezzel süllyednek vissza a középkategóriás kocsik közé, hogy nem megbízhatóak egy idő után.(de gyakran még a garancia lejárta előtt) (Tíz milliókért, nem ezt várná az ember.)

2012. okt. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

"Én nem azért vennék Mercit mert ott a csillag az elején, hanem mert maximálisan megbíznék benne, és tudnám hogy sosem hagyna az út szélén."

Na itt van a probléma! Sajnos ma egy Merci semmivel nem megbízhatóbb, mint egy akármilyen francia autó. És ezért fikázzák őket, mert semmivel nem jobb, ellenben mocskos drága, innentől kezdve tényleg csak az emblémájáért veszik őket.

2012. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!