Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Xenon égőt lehet sima burába...

Xenon égőt lehet sima burába rakni?

Figyelt kérdés

sziasztok! van egy passatb6 om abba szeretném kicserélni az egőt xenonra ... nem -e kell kicserélni a teljes burát?

vagy jobban melegedik? nem fogja szét egetni a burát?



2012. okt. 11. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Persze, lehet , csak éppen szart sem ér, meg nem fogsz látni sem, nem mellesleg a rendőrök száraz f*sszal fognak megqrni érte, meg én is, mikor szembejössz és kiégeted a retinámat.


A xenon fókuszált fényt ad, teljesen más lámpatest kell hozzá, automata szintezőrendszerrel és lámpamosóval. Feltéve hogy szabályos akarsz lenni, és látni is akarsz, meg nem akarsz mindenkit elvakítani.


Ha nagyon akarod keress bele egy gyári, vagy más jó minőségű utángyártott szettet és azt rakasd bele (igaz nem ötezer lesz), de ne csatlakozz a gagyixenonosok táborába.

2012. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A HID-fényforrások, avagy "xenonizzók" másképp működnek, mint a hagyományos és halogénizzók, ezért hiába nagyobb a fényerejük, nem melegednek jobban.

Egyébként nem szabályos, amit teszel, mert HID-fényforrást csak olyan lámpatestbe szabad építeni, amit gyárilag felkészítettek erre automatikus szintezővel és lámpamosóval. De ez sokakat nem zavar, lehet, hogy téged sem.

A halogénizzó helyére be lehet szerelni az új fényforrást, valószínűleg az elektronikának is lesz hely (mert remélem, tudod, hogy nem csak az "izzót" kell megvenni). Viszont a végeredmény könnyen lehet, hogy nem az lesz, amire számítasz. A xenonnak ugyanis más a fényeloszlása, mint a halogénizzónak, ezért a halogénre tervezett tükör más fénykévét ad xenonnal. Sőt, mivel a xenon fényereje nagyobb, ezért a szórt fénnyel is több a baj. Halogén esetén a szórt fény nem zavaró mértékű, viszont xenonnál, főleg a simaüveges FF fényszórók esetén a nagyobb fényerő miatt a szórt fény is képes vakítani.

A tapasztalatok szerint a projektoros lámpatestek egész jól használhatóak xenonnal is, a többi lámpánál már szerencsejáték, hogy sikerül-e jó vetítési képet elérni. Úgyhogy a Passat esetén szerencséd van: valószínűleg meg lehet oldani, hogy ne világítson össze-vissza a tompított, de a magasságállítással akkor sem tudsz mit kezdeni.

2012. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 atilis ***** válasza:
Vegyél jó minőségű halogén izzót. Pl, osram night breakert. Amikor én kicseréltem a no name pár 100 forintos izzóimat erre, hát csodát láttam. Igaz, hogy 5000 ezer forint körül van a pár, de a rendőr sem fog bztatni, szabályos is vagy, a szembejövőket sem fogod zavarni, így mindenki boldog. Igaz, hogy hamarabb kiégnek, mint a hagyományos izzók, de szerintem fél évente 5000 forint nem fog a földhöz vágni. Hagyd a kendácsolt xenont a hulye gyerekek szórakozásának.
2012. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Megmondóóó válasza:

Tisztelt kérdező, válaszolók !

A rendőr figyelmeztethet, megbűntethet, ha olyan kedve van elveheti a műszakit és szigorított (NKH) műszakira küldhet, főképp ha NKH rutinellenőrzés van.

Nemrégiben pontosan utánajártam a témának, az NKH szakértőjével beszélgettem, az utólagos XENON beépítés lehetőségeről, illetve egyeztettem több tuning márkaképviselettel.

Összegzésül: az NKH csakis gyári, gyárival azonos (átszerelt, okmányokban feltüntetett), vagy minden előírásnak megfelelő, de engedélyeztetési eljáráson átment rendszert fogad el. (Utóbbi több százezer forintos nagyságrendű tétel, ha egyedileg intézik).

Alábbiak szerint: XENON rendszer:

- Gyári fényszóróház ami kimondottan Xenon izzóhoz lett fejlesztve (pl. D2R D2S, a H kezdőjelű fényszóróházba nem lehet xenon izzót szerelni tulajdonságai miatt, még ha projektoros akkor sem, utalva egyes tuning gyártó cégek termékeire. Az E jelölés (ami nem csak egy matricával van ráragasztva) csak a beszerelhetőségét teszi lehetővé.

- Fényszórómosó, mely az ablaktörlők és a fényszóró együttes üzemelése során működik.

- Elektromos gyári szintezőelektronika, szenzorai érzékelik a fenéklemez mozgását, és a terheltséghez! nagyobb lejtőkhöz! (nem igazán a kátyukhoz! stb.) igazítja fényszóró magasságát.

Tehát sem magában az utólagos szett, esetleg fényszórómosó, vagy utólagos szintező nem elégséges, hanem minden utólagos eszközt rendszerben engedélyeztetni kell az erre specializált laborban (M.o. talán 3 ilyen van). Ez csak gyári szériák esetén térül meg.

Lehetőség: ENSZ-EGB által elfogadott (E jelöléssel ellátott) speciális halogén izzó (Osram Nightbreaker, Xenon fényű izzó) alkalmazása, esetleg nappali menetfényes fényszóróház beszerelése dizájnhoz, láthatósághoz. Üdv!

2013. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!