Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus Comfort 1.6 (1gen)...

Ford Focus Comfort 1.6 (1gen) vagy Nissan Almera Accenta Plus P2 1.5 ajánlatosabb megvenni?

Figyelt kérdés
Nissan-ról olvastam hogy a váltója nem a legjobb + nyomatékszegény a motor, Focus-t mindenki dícséri a vezethetősége miatt (bár az 1.4-es motor gyenge), viszont extrákban a Nissan odaver. Főleg tulajok válaszai érdekelnének :)

2012. szept. 23. 19:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Jolinar,ne fontoskodj a nagy vezetési tudásoddal...S amint írtam,felejtsd el azokat a fogyasztásokat.Mi értelme van?Én is mondhatnám,hogy az autóm 4 alatt fogyaszt,mert gyárilag 4,2 fogyasztással van kiadva.De minek és kinek hazudjak?Amúgy majd eladásnál hangoztassad ezt a hihetetlen fogyasztást,biztos jó árat kapsz érte...Tessék egy link,a fogyasztással.S a német nem dumál mellé. [link]
2012. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Kraftstoffverbr. außerorts:

ca. 5,5 l/100 km

Miért is hazudtam? Vegyél vissza a pofádból kisfiam, senki nem vagy, hogy kétségbe vond, amit írok. Ha neked városban 9-et eszik, a saját lábad okold. Majd szólj, ha megtanultál vezetni.

2012. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
Jolinar.Te írtad,hogy 5 alatt fogyasztott az Alpokban....Hiába esik rosszul,nem vagy te szuper sofőr,csak hazudós.A másik,hogy lehet nem is vagyok olyan kisfiam korú...
2012. szept. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
S hogy lásd,hogy mennyien kellene megtanuljanak vezetni: [link] stb.stb
2012. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

[link]


Én itt pont azt olvasom, hogy jó a fogyasztása... Mindenhol ezt hangsúlyozzák ki. 1 autóról beszélünk? :S

2012. szept. 25. 10:34
 16/27 anonim ***** válasza:
Attól függ,mihez hasonlítsuk azt a fogyasztást.Nem rossz autók,sőt nagyon hangulatos belül,minden kéznél van.Hamar megszereti az ember.A Ford hidegebb autó.És hidd el,Kedves Kérdező,az az 5 liter fogyasztás csak max. 7O km/h érhető el.Semmi ellenszél,1 személy,klíma nélkül...S vigyázz,mert sok példánya az Almera-nak eszi az olajat.Mondhatni zabálja.
2012. szept. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Ha meg több km van benne,figyeld meg,hogy nincs-e fura csörgő hangja a motornak.Jók a láncos motorok,tartósak,de a csere többe kerül.Sok sikert,bármilyen autót is veszel és balesetmentes kocsikázást.
2012. szept. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hát én olyan 7-7.5 literrel számolom klíma nélkül a fogyasztást. Itt megnézhetitek:


[link]


Valószínű ilyet fogok venni. Vagyis N16 Accenta Plus P2 Facelift, 130.000 km-el veszem, szervizkönyves.


Legtöbb jót erről az autóról hallottam :)

2012. szept. 25. 11:39
 19/27 anonim ***** válasza:
Igen,a 7,5 liter körüli vegyes fogyasztás reális.Pár decit lefaraghatsz óvatos,hozzáértő,kímélő vezetéssel.Ha 5 liter alá akarod vinni a fogyasztás,s városban 7 literre,írj privit Jolinar-nak :)) Jó választás az Almera,megbízható autó.Mi helyhiány miatt kellett lecseréljük(Afrikai Oroszlánkutyánk van,kinőtte a Nissan csomagtartóját :) ) és persze a fogyasztás miatt is.Sokat járunk (4OOOO-55OOO km évente) és a dízel majdnem felét fogyassza.S itt Németországban olcsóbb 15-2O centtel a dízel üzemanyag.Még egy,amit elfelejtettem:írtad,hogy Renault-on is gondolkoztál.Csak hogy tudjad:a Nissan a Renault-al állt össze egy pár éve,együtt gyártsák az autókat.
2012. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Szerinted lejtőn lefelé mennyit eszik, motorfékkel? Kb fél litert. Felfelé meg mondjuk 9 litert. Oszd el kettővel - 5 alatt vagy. :)

Az olajfogyasztással soha nem volt gond, sem ezzel, sem a régebbi típussal.


Kérdező, valóban ugyanarról az autóról beszélünk, de a váltó szokatlan áttételezése miatt nagyon nagy eltérések adódhatnak a vezetési stílusból eredően. Csak akkor vedd meg, ha alul is jó a nyomatéka, különben sokat fog enni - én vezettem olyan Almerát még annak idején egy szalonban, ami rosszul volt bejáratva, és 3500-nál sem ment úgy, mint az enyém 2000-nél, így értelemszerűen hangosabb is volt, mert nyomni kellett neki, ahogy a másik válaszadó is említette. De ha elég nyomatékod van alul, városban simán elválthatsz 1800 környékén, így jóval kevesebbet eszik.

2012. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!