Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus Comfort 1.6 (1gen)...

Ford Focus Comfort 1.6 (1gen) vagy Nissan Almera Accenta Plus P2 1.5 ajánlatosabb megvenni?

Figyelt kérdés
Nissan-ról olvastam hogy a váltója nem a legjobb + nyomatékszegény a motor, Focus-t mindenki dícséri a vezethetősége miatt (bár az 1.4-es motor gyenge), viszont extrákban a Nissan odaver. Főleg tulajok válaszai érdekelnének :)

2012. szept. 23. 19:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Hát az 1.5, 9OLE tényleg nagyon gyenge,s emellett még nagyon zajos is.A legkisebb emelkedőt is érzi,visszakapcsolva is csak tudod esetleg a sebességet tartani,a gyorsulás egy álom marad.....A klíma nagyon megfogja.Óvatosan hajtva is elég jó étvágya van.Ami sokkal jobb mint a Fordnál,az pl. a kapcsolók(kanyarjelző,ablaktörlő)minősége és működése.Vagy a hangszórók minősége(ritka gyenge a Focus hangrendszere).A másik dolog,hogy nem fordulékony autó.A fék szuper.Az úttartása a Focushoz képest ganyé.Mondjuk a Focus egyik a legjobb futóművel rendelkező autó,tehát nem fair a kettőt hasonlítani.Megbízható autó mindkettő,mondjuk nekünk jelenleg dízel Fordunk van,de az 1.6 benzinessel sincs semmi gond.(gondolom Kérdező,hogy a benzinesekre gondoltál mindkét márkánál.)Ha még van kérdésed,szívesen válaszolok,most adtuk el az Almerát és vettünk egy 1.8 TDCI Ford Focust.
2012. szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
1.4-es Focust semmiképp ne vegyél, ott az 1.6 legyen a minimum. Ha a modellfrissített, 98 lovas Almeráról van szó, akkor ne aggódj, annak már jobb a futóműve, és jóval erősebb is (ha jól van bejáratva, alacsony fordulaton nagyon megnő a nyomatéka, az enyém még 500-as fordulaton sem fullad le), emelkedőn meg azért érződik lomhának, mert nagyon hosszú a váltója, éppen ezért fogyaszt keveset. Mikor vettem, nekem is ugyanez volt a két jelölt, nem bántam meg, hogy az Almerát választottam.
2012. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Én azt ajánlom,próbáld ki vásár előtt mindkét autót.S mindenképp egy emelkedőn is.Majd könnyen dönteni fogsz :) Amúgy a Nissan váltójával semmi gond nem volt.Milyen extrákban ver oda a Nissan Almera??
2012. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a gond az emelkedővel, megjártam vele az Alpokat, nem volt semmi probléma, ráadásul 5 liter alatt fogyasztott (kevesebbet evett lefelé, mint amennyivel többet felfelé).
2012. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Természetesen próbálom majd mind2őt, Almera-nál facelift változatot venném, 98 lovast. Benzinest vennék mind2őből. Milyen extrákban ver oda? pl ott a digit klíma, tolatóradar, no meg a viszonylag kevés futott km, focus-ból kevesett futott megkíméltet elég nehéz találni.


Ez előtt Renault megane-ban gondolkodtam, ott az 1.4-es motor baromi gyenge, úgy mint Focus-nál. No meg a megbízhatóság eléggé vegyes....

2012. szept. 24. 15:39
 6/27 A kérdező kommentje:

Tessék ő a kinézett


[link]

2012. szept. 24. 15:44
 7/27 anonim ***** válasza:
Jolinar.Idén júniusban adtuk el a Nissan Almera 1.5 benzines,9O LE,2OO2-es évjáratú autónkat.1 év és 2 hónapig volt nálunk.Ezalatt 41OOO km tettünk bele.Hagyjál már azzal az 5 literes fogyasztással....Mi is megjártuk az Alpokat,a Balti Tengert stb.,de az az ötös fogyasztás még mesének is durva...A gyártó által megadott fogyasztás: városi/országút/vegyes: 8.6/5.5/6.6.Na erre jó sofőrrel és csak egy személlyel is rá lehet számolni +fél liter üzemanyagot,olyan 85-9O km/h sebességnél.12O-13O-as tempónál,5 személlyel pedig 8.4-8.6 a fogyasztás(klíma nélkül).
2012. szept. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Én egyik autót sem akarom dicsérni vagy szidni...Csak a saját tapasztalatom írtam le,főleg hogy mindkét fajta autónk volt(van).Azt veszed,amelyiket akarod.S szerinted extra a digitális klíma?Mert ha beállítod mondjuk 2O fokra,az a levegő hőmérséklet hol lesz az az érték?Csak azért,mert a mostani autónkban digiklíma van,de a beállított levegő hőmérséklete soha nem az elől,mint hátul pl....
2012. szept. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Gondolom kedves utolsó ti most 2.gen Focus-ban ültök, vagy rosszul gondolom? :)
2012. szept. 24. 19:11
 10/27 anonim ***** válasza:
Az enyémben 140 ezer van, 2005-ös az autó. Egyedül városban, télen megy 7 liter fölé a fogyasztása, a teljes átlag 6.0-6.1 között mozog. Nyáron, városon kívül klímával is simán 5.5 alatt marad. Csak meg kell tanulni vezeni.
2012. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!