Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ez az autó megér...

Szerintetek ez az autó megér ennyit?

Figyelt kérdés

Ma néztem egy használt autót és nem tudom, hogy megvegye-e. Vannak pozitívumai és negatívumai is.


Kerek 1,5 millió az ár legalja, amiért odaadnák.


Egy 2005-ös, 1.7-es dízel H Astráról van szó.


Felszereltsége szinte full extrás. Cosmo, opc csomaggal. Kanyarkövető xenon, fényszórók, összes ablak, tükör elektromos, elektronikus lengéscsillapítás vezérlés sport fokozattal, kipörgésgátló, gyári GPS navigáció, ülésfűtés, tempomat, teljes bőr belső, stb még lehetne sorolni.


Külsőre jó állapotú. Pár kisebb karc itt-ott, de még ez a legjobb állapotú, amit láttam eddig.

Belsőre is nagyon szép. A bőrön nem látszik a használat. újszerű. A váltógomb, kormány se látszik használtnak. A pedálokon minimális kopás látszik.

Még a szőnyeg is gyári. Ezen viszont látszik a használat. A pedáloknál ki van sarkalva.


Óra szerint 174.000 km-t futott az autó. Nekem reálisnak tűnik az autó állapotát tekintve.


A motor is normál állapotú. Külsőre nem patika állapotú. Van rajta kosz és rozsda(!) is rendesen. De olajfolyást nem láttam. Szíjas vezérlésű.

Hidegen(!) indították. Elsőre ugyan nem pöccre, de indult. Szép egyenletesen jár, nem ráz. Második indításra már tényleg pöccre indult. Nem csörög, nem zörög, nem kattog. A kettőstömegű lendítőkereket sem hallottam kattogni.

120.000 km-ig rendszeresen vezetve a szervizkönyv. Ekkor cseréltek rajta vezérlést is.


A lökhárító bal eleje 1-2 mm-t lóg. De körbe lett mérve. Elvileg minden eleme gyári, nagy valószínűséggel nem volt törve.


Ami nem tetszett, hogy 6-os váltóval hirdették, ezzel szemben 5 fokozatú van benne.

Valamint a féktárcsák éle olyan rozsdás, hogy válik le róla az anyag. Ez biztos azonnali cserés lenne. A féknyergek szintén hasonló állapotúak.

A könnyűfém felni is meg lett itt-ott padkázva, javítva lett ez látszik.

Természetesen mielőtt megveszem, elviszem egy szervizbe felméretni. Nekem első látásra félig-meddig laikusként ezek tűntek fel az autón.

Az ara nekem picit soknak tűnik. Mire átiratom, megcsináltatom a fékeket, stb. máris 1,7-1,8 M-nál tart az autó.

És ha belegondolok, jó állapotú 5-ös váltós dízeleket ki lehet fogni 1,4 M környékén is. Ugyanakkor a sok extra miatt lehet hogy mégis megérné az 1-2 százezres felárat.


Nektek mi erről a véleményetek?


2012. szept. 16. 11:59
1 2
 11/14 atilis ***** válasza:
A fényszóró nagyon drága mind 1 milyen autó, egy Xenonos pedig, még drágább, viszont nagyon jól fogsz vele látni az biztos sötétben.
2012. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
A mozgatómotoros meg még annál is drágább... sajna. :(
2012. szept. 21. 15:02
 13/14 anonim ***** válasza:

vez.m.szíjjat szinte mindegyik használtan vett kocsiban érdemes cserélni, meg fékeket se árt...

szóval azon kivül a kisebb hibák sztem elmennek

nem bizots h másik morot kell a lámpához, meg kéne nézetni vkinel lehet nem is nagy baja van ...

2012. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Márkaszervizben mondták, hogy csere. Igaz nagyon sokat nem foglalkoztak vele csak szemrevételezték és kiolvasták a hibakódot.
2012. szept. 21. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!