Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e mutogatni a bunkón...

Érdemes-e mutogatni a bunkón vezetőknek?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttünk haza autóval a Balatonról; a feleségem vezetett és egy alkalommal a következő történt: egy traktor ment előttünk, ami épp vontatott valamit. Egy kereszteződés előtt voltunk, ahova a traktor be akart fordulni, már indexelt is. Mi ezért nem is nyomakodtunk, szépen vártunk mögötte, hadd forduljon be, és mi meg mehessünk tovább. Mögülünk ekkor kivágódik valami nagydarab osztrák kocsi, és csak előzés közben veszi észre, hogy hoppá, a traktor kanyarodik, erre aztán gyorsan bevágódik közénk - épp csak hogy befért, majd amint a traktor elfordult, ő már húzott is tovább.


Feleségemet ennek nyomán elöntötte a pipa, és a klasszikus "hülye vagy?!" jelet mutogatta az osztráknak (bal tenyér ide-oda lengetése az arc előtt).


Ennek semmi következménye nem lett, az osztrák ment tovább és kész (nem tudom, észrevette-e egyáltalán). Szerintem viszont nem volt jó ötlet, hogy ezt csinálta, mert lehetett volna következmény, főleg, ha mondjuk egy nagydarab, kigyúrt pasas vezeti, aki elég morci ahhoz, hogy kiszálljon és patáliázzon. Feleségem viszont állítja, hogy "mutogatni kell", mert különben sosem térnek észre a hülyék, sose veszik észre, mit csinálnak. Még azt is állította, hogy még ha el is vernék őt egy ilyen miatt, hát hívná a rendőrséget, beperelné az illetőt, és minden további nélkül meg is ítélnék neki a kártérítést.


Ami persze biztos így is van, csak egyszerűen nem látom be, miért jó ilyen kamikaze helyzetekbe belemenni, amikor tényleg sose tudhatja az ember, hogy miféle vérmérsékletű egyén ül a másik kocsiban.


Szóval szerintetek jó dolog ez a mutogatás? Van értelme egyáltalán, el lehet érni vele bármit is, vagy csak simán veszélyes? Főként azoktól kérdem persze, akik már csináltak ilyet, de azoknak az elgondolásaira is kíváncsi volnék természetesen, akik nem.


Előre is köszönök minden választ, és jelzem előre: én senkit nem fogok lepontozni, csak fel azokat, akikkel különsen egyetértek.


2009. júl. 27. 13:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem szabad mutogatni/beszólni mert ezzel pont olyan bunkóvá válhatsz.ráadásul míg integetszneki simán történhet valami rossz.1szerűen nem éri meg.
2009. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
21:24! Na, ilyenekről beszéltem! Te is egy igazi önkéntes rendőr vagy!
2009. júl. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!