Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e mutogatni a bunkón...

Érdemes-e mutogatni a bunkón vezetőknek?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttünk haza autóval a Balatonról; a feleségem vezetett és egy alkalommal a következő történt: egy traktor ment előttünk, ami épp vontatott valamit. Egy kereszteződés előtt voltunk, ahova a traktor be akart fordulni, már indexelt is. Mi ezért nem is nyomakodtunk, szépen vártunk mögötte, hadd forduljon be, és mi meg mehessünk tovább. Mögülünk ekkor kivágódik valami nagydarab osztrák kocsi, és csak előzés közben veszi észre, hogy hoppá, a traktor kanyarodik, erre aztán gyorsan bevágódik közénk - épp csak hogy befért, majd amint a traktor elfordult, ő már húzott is tovább.


Feleségemet ennek nyomán elöntötte a pipa, és a klasszikus "hülye vagy?!" jelet mutogatta az osztráknak (bal tenyér ide-oda lengetése az arc előtt).


Ennek semmi következménye nem lett, az osztrák ment tovább és kész (nem tudom, észrevette-e egyáltalán). Szerintem viszont nem volt jó ötlet, hogy ezt csinálta, mert lehetett volna következmény, főleg, ha mondjuk egy nagydarab, kigyúrt pasas vezeti, aki elég morci ahhoz, hogy kiszálljon és patáliázzon. Feleségem viszont állítja, hogy "mutogatni kell", mert különben sosem térnek észre a hülyék, sose veszik észre, mit csinálnak. Még azt is állította, hogy még ha el is vernék őt egy ilyen miatt, hát hívná a rendőrséget, beperelné az illetőt, és minden további nélkül meg is ítélnék neki a kártérítést.


Ami persze biztos így is van, csak egyszerűen nem látom be, miért jó ilyen kamikaze helyzetekbe belemenni, amikor tényleg sose tudhatja az ember, hogy miféle vérmérsékletű egyén ül a másik kocsiban.


Szóval szerintetek jó dolog ez a mutogatás? Van értelme egyáltalán, el lehet érni vele bármit is, vagy csak simán veszélyes? Főként azoktól kérdem persze, akik már csináltak ilyet, de azoknak az elgondolásaira is kíváncsi volnék természetesen, akik nem.


Előre is köszönök minden választ, és jelzem előre: én senkit nem fogok lepontozni, csak fel azokat, akikkel különsen egyetértek.


2009. júl. 27. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem kell mutogatni, sőt, fel se kell az ilyen tahó viselkedésre figyelni, ha az ember nem idegesíti fel magát mások hibáin és bunkóságán neki is biztonságosabb lesz a következő előzés
2009. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben meg tudlak érteni. Azaz a feleséged..Én is nagyon be tudok gurulni az ilyeneken. Viszont egyetlen dolog amit tehetsz/tehettek, hogy megőrzöd a hideg véred. A mutogatással, dudálással stb. csak annyit értek el, hogy még idegesebbek lesztek, és ezzel kevésbé tudtok a vezetésre koncentrálni, ez pedig balesetveszélyes lehet. Tehát a mutogatásnak semmi értelme, ha észre is veszi az illető, lehet csak röhög egy jót, amitől még idegesebb leszel.. :)
2009. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Okos sofőr nem mutogatni kezd utólag, hanem ilyen helyzetben érdemes inkább egy vészvillogót nyomni, hogy a mögöttünk hirtelen felbukkanó érthesse, hogy nem véletlenül vánszorgunk előtte!
2009. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én épp tegnap próbáltam észre téríteni egy ilyen idiótát. A következmény: kiszállt és megütött, nő létemre, babakocsival. Nagy legény, mondhatom... Szóval nem biztos, hogy megéri. Hacsak nem egy hústoronnyal van az ember...
2009. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, minddel egyetértek. :) Várom persze a továbbiakat is, ha vannak.
2009. júl. 27. 14:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mutogatni lehet,hogy érdemes-e azt nem tudom,én ilyenkor vagy kinyújtom a kezem a szélvédő felé vagy mutatok egy nemzetközit(középső újj),de idegeskedni nem érdemes,ha összetöri a kocsim akkor magára vessen...nem járt jól...
2009. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sohasem értettem azokat az embereket, akik önkéntes rendőrt játszanak az utakon. Volt olyan, hogy valaki hazáig kisért, mert ő akarta megmondani nekem, hogy mit csinálhatok a saját autómban( nem volt középső újj).

Múltkor jöttünk hazafelé szép nyugisan, megelőz egy skoda fabia, beáll elém, majd elkezd előzni egy Mazda, na a fábiás elkezdi tolni neki, nehogymá' valaki lealázza az ő szuper kocsiját! Elkezdett versenyezni a Mazdával, a Mazda mágiscsak erősebb szerencsére, éppen csak be tudta húzni az autót a szembejövő motoros előtt. Hála az égnek a motoros kb. csak 90-nel jött, ami elég ritka.

Másik eset: megelőz egy autó, majd rögtön egy másik, de a második már előzné az elsőt, majd belefékez, ráhúzza a kormányt az elsőre, a két autó közt kb. 2m volt, majd mégis megelőzi.

Szóval ha ilyen van, én egyből leveszem a lábam a gázról vagy enyhén fékezek, ha engem valaki meg akar előzni, nekem NEM kell harcolnom vele!

A KRESZ is azt mondja, hogy távolodjunk el a szabálytalankodóktól.

Azt bírom, hogy egyesek fékezés helyett is erőböl nyomják a dudát, pedig azzal nem lehet egy ütközést elkerűlni!

Egyénként azt tanácsolom, hogy olyannak mutogassunk csak, akivel egy az egyben ki merünk állni, egy-két pofon esetén meg nem kell mártírt játszani!

2009. júl. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze úgy értem, ha mutogattunk valakinek.

Előző hozzászóló.

2009. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
igazából én örülni tudok ilyenkor hogy megint megúsztam.ÉS nem mutogatok mert isten tudja ki ül a másik kocsiban és mikor szorít le az útról.meg megpróbálom nem felhúzni magam mert akkor fele annyira nem tudok koncentrálni a vezetésre és nehogy már valaki hülyesége miatt meghalljak.
2009. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%

Én mindig vadul mutogatok, kiabálok, mert ezzel levezetem a feszültséget.

De nő és pacifista létemre kezdek arra az álláspontra jutni, hogy kell a kocsiba egy sokkoló vagy paprikaspray.

2009. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!