Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Megane II 2003-'04...

Renault Megane II 2003-'04 vagy Ford Focus 2001-'03 körüli autót választanátok első autónak?

Figyelt kérdés
Renault biztonságosabb, felszereltebb sokkal, viszont a sok elektromos cucc miatt nagyobb a hibásodási ráta, mint a Focus-nál, ami viszont elég fapados a Megane-hoz képest. Ki melyiket venné? Max keret 850k .

2012. aug. 24. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi is e két autó között választottunk.A sok infó után(nett,szerelők,fórumok,tesztek stb.)a Ford Focus lett a nyerő.Egy 1.8 TDCI,1OO LE.Nem bántuk meg. [link] Ezt olvasd el,sokat megtudsz belőle a Ford-ról.Azt is,hogy kategóriájában a legjobb a futóműve és megbízhatóságban átvette a japán autóktól az elsőséget abban az időben.Persze hibái is vannak,de melyiknek nincs?Akármelyiket is veszed,balesetmentes utazást kívánok és sok sikert.
2012. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelműen Renault. Sokkal fiatalabb, kevesebb km-t futottat tudsz kapni ugyanannyi pénzért. Emellett szebb is, biztonságosabb is. Akkor meg nincs miről beszélni.
2012. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-1 kb a fejemben is ez az állás. Elsőnek is igaza van, meg másodiknak is. Másodikhoz: igen ám, de az alkatrészárak tudnak húzósak lenni rönyónál, családban már van 1 2008-as grandtour clio. Megane II-s ismerős is azt mondta, h húzósak az árak. Munkatársam Ford-os, ő azért olcsóbban megússza. Továbbá renyóban azért az elektronika nem 100%-os, de nem könyvelem el, csak félek tőle. A Ford valóban kategóriája legjobbja volt anno, csak sajnos elég sok a leharcolt példány a piacon, ami meg van az 1.4-es, ami gyenguszka. Mondjuk városba rohangálni kellene, ritkán mennék városon kívül, viszont szeretem ha van erő az autóban. Évi 10000km-t mennék max, szóval dízelnek nem sok értelmét látom (zsebbenyúlósabb lehet, több a hibalehetőség). 1.4-es Renault-hoz képest az 1.4-es Ford azért kíváncsi lennék milyen.
2012. aug. 24. 22:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen motorral van Clionk, soha semmi gond nem volt még vele.

Szerintem próbáld ki mindkettőt, és utána dönts. Azt sajnos nem tudod "eldönteni" előre, hogy melyiknek mennyi gondja lesz, így jobb, ha tetszés után mész. A megane 100% kényelmesebb, ezt előre elárulom.

2012. aug. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nálunk a Clio-ban "véletlen" gari után behalt a szervó + az okos szerelők a szervónál lévő kábelt is elszakították. Barátilag 120-ból megoldották, úgy hogy vettünk 1 év garit. Amúgy 400ezret mondtak szervizben.
2012. aug. 25. 09:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha benzines főleg 1.4-es lenne,akkor én is a Renault-t venném(első válaszoló vagyok).Volt ilyen motorizálású autónk,és nagyon jó,semmi gond vele.
2012. aug. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha normálisat veszel, akkor nem lesz gond a Rönóval, hidd el. Sokkal nehezebb egy jó Focust kifogni, mint egy jó Meganet.
2012. aug. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt én is így látom. Mármint nehéz kifogni jó állapotú 1es fókát. Ezek szerint marad a renyó. Remélem ha állapotfelméréssel veszem, valóban nem lesz gáz. 2-es fókát néztem még, de azmeg legalább 500-al drágább lenne, ha normális állapotút szeretnék. Se garázsom, se ponyvám amivel védhetném az autót, továbbá első autó lévén biztosan meg fogom húzni, vagy valami. Jó lenne, de 1.3-1.5M nekem kicsit luxus első kocsira.
2012. aug. 25. 12:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!