Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focusról vélemények? (2....

Ford Focusról vélemények? (2. generációs)

Figyelt kérdés

Mennyire megbízható ez az autó? Vannak különböző változatai, mármint nem motorikusan értem, hanem mondjuk az 1,8 dízelnek van több változata, amik esetleg más évben lettek gyártva, vagy mindegyik a 2. gen.-hoz tartozik?


Illetve az Ford Focus RS az melyik kategóriába esik? (generációt és motorikusan tekintve)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 6. 00:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Második generációként a 2005-től gyártottakat szokták emlegetni. Annál az 1.8TDCi-ből emlékeim szerint csak 1 változat volt, 1.6TDCi-ből volt kétféle teljesítményű.

Az első generációnál volt ugye közben egy ráncfelvarrás, azután volt 1.8-ból TDi és TDCi is.

Kérdés az, hogy pontosan melyikre gondolsz.

2012. aug. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó autó. A kor követelményeinek megfelel a megbízhatósága. Nem mondom, hogy sose romlik el, de ha karban van tartva jól el lehet vele autózgatni.

Én mondjuk nem vennék ilyet, de csak azért mert iszonyú rút lett szegény. Most tudom, mindjárt jön valaki, aki beszól és leírja, hogy milyen gyönyörű. Nem vagyunk egyformák... van akinek ez tetszik, van akinek az. (Szerencsére.)

Ha neked tetszik, vedd meg nyugodtan, nem rossz vétel.

2012. aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

első: igazából én sem tudom melyikre gondolok, mert annyi van belőle :D annyit tudok hogy mindenképp 2. generációs fordot akarok, az első annyira nem tetszik. abból is (2. gen) inkább dízelben gondolkozok, mert manapság már a dízelek jobban mennek, mégha nem is annyira a pörgetésre találták ki.

második: úgy őszintén megvallva a gyári állapota nekem sem annyira jön be, (még a 2. generációnak sem annyira) de látok benne fantáziát, hogy hogyan lehetne kicsit érdekesebbé tenni kívülről. nagyjából már van egy két elképzelésem :D


még akkor annyit mondjatok már, hogy az rs az egy külön ford a focusok közt, vagy csak egy-két példányt megcsinálnak kicsit jobban, rányomják hogy rs és annyi? vagy hogy működik ez?


ja, és köszönöm a válaszaitok, ment a zöld kéz :D

2012. aug. 6. 20:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A második generáció az a fajta, amilyet a rend éber őrei is használnak, csak az övék már abból is a második, ráncfelvarrás utáni változat. :)


Ebből a ketesből az RS tulajdonképpen egy 3 ajtós Focus, amibe belerakták az ST 5 hengers motorját, kicsit még növelve a teljesítményét. Meg változtattak a futóművön, a differenciálművön, és a karosszérián egy picit.


Amúgy volt az első generációsból is RS, de relatíve kevés készült.

2012. aug. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
*kettesből, csak nem tudok írni..
2012. aug. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
értem. szóval pár dolgot megváltoztattak, és már egyből többe fáj a tulajnak... :D
2012. aug. 7. 19:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Végülis ez is egy nézőpont, mondjuk a motor-váltó-difi-futómű csoport az autó árának elég komoly része. Meg nem mindegy hogy 90, 120 vagy 200 lóerő... :D
2012. aug. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

és ez árban kb mennyit jelent? tegyük fel hogy ugyanolyan állapotú sima focus illetve 1 rs.

legyen a sima mondjuk 1 milla, (teljesen lényegtelen) akkor az rs kb mennyi lehet?

2012. aug. 7. 22:34
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez fejből nem megy, de rákerestem...


Második generációs sima:

[link]

RS:

[link]


Első generációsból ST van, az is 170 lovacska:

[link]

Sima:

[link]

2012. aug. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hát igen... nem elhanyagolható a különbség :D

úgy látom még a sima 2. generációst is elég lesz kiköhögnöm, az rs már szóba sem jön innentől :D

és köszönöm a válaszaid! :D

2012. aug. 8. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!