Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focusról vélemények? (2....

Ford Focusról vélemények? (2. generációs)

Figyelt kérdés

Mennyire megbízható ez az autó? Vannak különböző változatai, mármint nem motorikusan értem, hanem mondjuk az 1,8 dízelnek van több változata, amik esetleg más évben lettek gyártva, vagy mindegyik a 2. gen.-hoz tartozik?


Illetve az Ford Focus RS az melyik kategóriába esik? (generációt és motorikusan tekintve)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 6. 00:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Van ám a második generációsból olcsóbb is, azt csak azért tettem ide, mert ugyanolyan évjáratú talán, mint az RS.


Egyébként nem rossz autók, az én 2005.májusi 1.6TDCi-mben van 230000 km, még egész jól bírja. Mondjuk a régebbit (első generációs dízel kombi) 196000-nél adtam el, az is nagyon jó állapotban volt. Ehhez az is kell hogy én figyelek rá, kijavíttatom a hibákat - pl. tömítésesket kellett cserélni itt-ott a blokkon, mert elkezdte engedni 190000 után az olajat.

2012. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Árulok egy Ford Focus kombi 1.6 TDci autót.

145e Km.

Tapasztalataim:

Hátrányok: drága szervizelni, Amíg a benzines C3-as citroenem vagy az 1.2-es benzines fiat punto 2-mnél átlagosan mondjuk olyan 20-30e Ft volt a kötelező szerviz addig a focus-nál 50-100e Ft között mozgott. Az adó és a biztosítás + casco is jóval drágább a focus-ra. A nagy méretei miatt nehezebb vele parkolni.

Előnyök:

Megszerettem a focusomat. Többe kerül, de sokkal kényelmesebben elfért benne az egész családom. A nagy méretei ellenére a fogyasztása alacsony és ráadásul még jól is gyorsul....jobban mint a citroen vagy a puntó.

Fogyasztás: 100km/h nál 4,7L, 140km/h nál 5,5L

Vegyes fogyasztása nálam 5,3L

Horvátországban a szintkülönbségek miatt 6,7L volt a fogyasztása. Ennél többet sosem evett.

2012. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy az 1.6 TDCi-t (legalábbis az erősebbik kiadásról tudok nyilatkozni) nem nagyon lehet átlagos használat mellett 5,6-5,7 feletti fogyasztásra bírni.

100-120-as országúti tempónál előzésekkel + némi városi tötymörgéssel eszeget meg 5,2-5,4 környékét.


Okosan vezetve lehet 5 alatt is tartani, bár ahogy gyűlnek a KM-ek bele, úgy nő a fogysztás is minimálisan, legalábbis ezt vettem észre. Így majdnem negyedmilliónál már nem nagyon akar 5 alatt fogyasztani - de mondjuk nem is próbálom kímélni.


Csak a középkonzol ne nyomná a jobb térdemet hosszútávon...

2012. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!