Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lejárt a műszakim, akkor...

Ha lejárt a műszakim, akkor KIZÁRÓLAG útvonalengedéllyel juttathatom el műszakivizsgára? Mi a helyzet a kocsihúzatással? Vagy műszakira ha viszem és levan járva akkor kérik az útvonalengedélyt is?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahová viszed műszakira,onnan kell kérni igazolást,hogy a műszaki lejárata utánra tudtak időpontot adni. Ebben az esetben nem lehet büntetni.
2009. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát de én úgytudom, hogy az okmányirodából kell igényelni az útvonalengedélyt, 2800ft illeték ellenében, ami 3napig érvényes. De a kérdésem az az lenne, hogy ha nemkérek ilyen engedélyt, és vállalnám a rizikót, hogy igazoltat egy rendőr (am csak 2 mellékutcával odébb van a műszakiztató), akkor műszakin kérnék-e ezt az útvonalengedélyt, ha látják, hogy levan járva a műszakim??
2009. júl. 24. 10:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Más dolog, ha úgy kérsz időpontot, hogy még van műszaki az autódon és más, ha már nincs! Első esetben, ha a műszaki lejár az időpontig, akkor a műszaki bejelentővel tudsz autózni a műszaki időpontjáig. Ha eleve nincs érvényes műszaki az autón, akkor minden esetben ÚTVONALENGEDÉLY!

Ha nincs műszaki, nincs garantálva pl. hogy fog a fék, ezért kötéllel sem lehet vontatni!

2009. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem én, de ha én befizetem azt a 2800ft-ot, attól garantálva lesz, hogy pl fognifog a fékem? :D Mindenhol csak a pénztkérik el... Ennek is csak az az értelme, hogy nebüntessenek meg! De biztonsági funkciója nincs a dolognak :S
2009. júl. 24. 11:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Szval mégeccer! Az érdekelne, hogy JOGILAG szükséges e az útvonalengedély vagy sem?
2009. júl. 24. 11:16
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat így félreérteémezhető a kérdésem, mert jogilag pont hogy szükséges XD Szval úgyértem, hogy úton szükséges mert ha a rendőr megfog...:S de mivan utánna?? Addig nemis engednek műszakira a műszakisok, míg nemadom nekik oda az útvonalengedélyt????
2009. júl. 24. 11:20
 7/10 anonim ***** válasza:
kérj ideiglenes műszakit
2009. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az útvonalengedélyt nem kérhetik, mert te trélerrel is viheted az autót, ami teljesen szabályos!
2009. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, de hátha nekik így kötelező, de ha egy véleményen vagyunk akkor nekem azis elég :) köszi :D
2009. júl. 24. 23:00
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ugyan már, simán be kell ülni és elmenni vele a vizsgára. rugalmasan kell kezelni ezeket a dolgokat...
2009. aug. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!