Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire normális, hogy az...

Mennyire normális, hogy az autó motorjának javítása után 750 kilométeren fél liter olaj fogy? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Végre rászántam magamat és elvittem a szerelőhöz az Opel Astra 1995-ös autómat mert nagyon ette az olajat. Tudom, hogy az X16XEL egy olajfogyasztásáról híres motor ami ha jól tudom 1000 kilométeren 6 dl a megengedett fogyasztás. Igaz, hogy most egy kicsit bátrabban hajtottam de normális, hogy 750 kilométeren majdnem fél liter olajat fogyasztott?

A szerelő azt mondta, hogy a szükséges alkatrészeket kicserélték. Lehet, hogy kidobott pénz volt a javítás?



2012. aug. 17. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Hulladék Pdtdi ennél többet eszik. :D
2012. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most ez milyen válasz?
2012. aug. 17. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Enni is fogja, ilyen a konstrukció, plusz a kopott hengerfallal nem nagyon lehet kezdeni semmit gazdaságosan.
2012. aug. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdés,mit csináltak vele.ELVILEG szelepszár szimering,gyűrű szett csere és henger felfúrás után nem szabadna ennyire ennie az olajat, bár sajnos az Opel motorok híresek az olajfogyasztásukról,bár ez még nem ecotec motor szerintem. Ebbe bele kell törődnöd,esetleg megnézni,milyen viszkozítású olajat(és minőségűt)kapott az autód. De sajnos nem egy mai darab,véleményem szerint ezekre már nem szabad sokat költeni,én Opel Corsám '93-as volt,ette az olajat, de inkább töltöttem bele mindig,majd lecseréltem egy Isuzu diesel Corsára.Ez nem eszig egy gramm olajat se.
2012. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez nem normális olajfogyasztás egy felújítás után...jó az opel, csak a javításban van némi hiba...az omegám egy deci olajat sem evett tízezren...pedig felújított motorja volt


asszem kidobtál egy kalap pénzt...

2012. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!