Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan keverjem az olajat a...

Hogyan keverjem az olajat a benzinbe? NEM arány, maga a folyamat a kérdés!

Figyelt kérdés

Először tankoljam meg benzinnel a motort, számoljam ki, hogy ehhez mennyi olaj kell, töltsem bele? És el fog ezzel jól keveredni? Vagy billegessem meg a motort, vagy mit csináljak? Előbb az olaj, aztán a benzin?


Most fogom először tankolni a motort, gondoltam inkább megkérdezem előtte, hogy hogyan érdemes.



2012. aug. 14. 10:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én most így ránézésre meg nem mondom, hogy az a műanyagkanna benzinálló-e.

Ha nincs ezer forintod egy biztonságos, normális benzineskannára, akkor marad amit a kolléga írt, hogy a kúton öntöd hozzá az olajat.

2012. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Énnekem van pár kannám. 10 liter 5 liter 20liter.

Ha a benzinkút felé járok kannába tankolok.

mindig azt a kannát viszem el kb ahány litert szeretnék venni.

kiszámolom az arányt leveszem a polcról az olajat és beletöltöm.

Mikor fel akarom használni akkor kicsit megrázom a kannát és utána betöltöm a motorba.

Én így szoktam.

Nem szeretek ott szerencsétlenkedni a kúton.

De ha muszáj akkor tankolok és félrevonulok olajat önteni bele a parkolóba. Ott ráérek számolgatni utólag is. megringatom párszor balra jobbra a motort és kész.

Ugyan külön olajzású a motorom de én inkább keverek.

Ami elromolhat el is romlik alapon ha nem olajoz akkor tönkre megy a hengerem. Úgy is egy helyre megy.

2012. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Vettem végül egy 5 literes benzineskannát, aztán azt tankoltam meg, itthon kikevertem, lögyböltem, beletankoltam. Ez így jó megoldás, kényelmes. Valamint a kanna miatt sem kell aggódnom, ez erre lett kitalálva, így tuti nem lesz baj.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2012. aug. 15. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!