Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan keverjem az olajat a...

Hogyan keverjem az olajat a benzinbe? NEM arány, maga a folyamat a kérdés!

Figyelt kérdés

Először tankoljam meg benzinnel a motort, számoljam ki, hogy ehhez mennyi olaj kell, töltsem bele? És el fog ezzel jól keveredni? Vagy billegessem meg a motort, vagy mit csináljak? Előbb az olaj, aztán a benzin?


Most fogom először tankolni a motort, gondoltam inkább megkérdezem előtte, hogy hogyan érdemes.



2012. aug. 14. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én 5 literes PET palackban összeöntöm őket, és aztán nyomatom bele a tankba, aztán kicsit megrázom a motort biztos ami biztos...
2012. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a biztonság kedvéért vettem egy 5l-es műanyag benzineskannát. Azt viszem mindig a kútra, pontosan 5 l-t engedek bele. Otthon meg szépen hozzárakom az olajat, és jól összerázom. Így tuti elkeveredik, nem kell a kúton gányolni az olajjal. Mivel 3 l-es a tankom, még marad is egy csomó a kannában, szóval abból sincs baj, ha éppen kifogyóban van a benya, mert egyszerűen otthon utántöltöm. Ha pedig kifogyott, akkor azonnal megyek a kútra és töltöm teli (mármint a kannát), így sosem kell kerékpárüzembe váltanom a puszta közepén:D
2012. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És az mindegy, hogy milyen kanna? Tehát ha pl. benyelem nagymamám egyik kannáját, amivel az ártézi kútra járt, és abba töltöm a benzint, abból nincs semmi baj? Tehát nem kell kifejezetten benzineskannát vennem ezért, ugye? :D


Nyilván utána a kanna marad benzines, nem megy vissza a kútra vízért. :D

2012. aug. 14. 11:03
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát ezt sajnos nem tudom, mert az 5 literes palackban desztilált víz volt nekem, így semmi szennyeződést nem hagyhatott maga után a palackban.


Ha kiöblíted egy kis benzinnel akkor utána 100%, hogy tökéletes lesz. :)

2012. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Okés, tehát nincs olyan gáz, hogy a benzin majd mittudoménmit csinál a kannával, ami miatt nem lenne biztonságos a tárolása.


Köszi! :)

2012. aug. 14. 11:10
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok műanyag kannát megmar vagy felold a benzin! Úgyhogy csak óvatosan.


Amúgy nekem még sosem volt gond belőle, hogy megtankolom a kúton fullra a gépet aztán hozzáadom az olajat és jobbra balra megrázom. Nagyon jól oldódik az olaj a benzinben.

2012. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen vizeskannát azért nem ajánlok, ha egy fajtára gondolunk. Nekem nagymamám ilyen zománcozott bádogkannával járt a kútra, arra gondolsz? Az nem túl jó választás.

Két dolog fontos:

Egyrészt a benzin ne tudja feloldani a tárolóedényt. Ez a sima műanyag palackokra nem igaz, ha folyton abban tárolsz benzint, kikezdi egy idő után szerintem. A vizeskannát bevonó festék is egy idő után simán beleoldódik a benzinbe, ami hidd el nem tesz jót a motorodnak. Képzeld milyen jó buli lesz a fúvókát tisztogatni, mert folyton eltömődik a festéktől. Az összeragadó hengerfalról és dugattyúról már nem is beszélve.

A másik, hogy szinte légmentesen zárjon az edény. A benzin elég illékony dolog. Gyorsan párolog, ezért elképzelhető, hogy ha csak úgy otthagyod fedő nélkül (vizeskannát nem tudod normálisan lezárni), akkor kevesebbet fogsz benne találni jóval, mint amennyi volt. Ez egyrészt nem túl pénztárcabarát, másrészt a keveréked töményedik, tehát egyre kevesebb benzinben lesz benne az olaj. Ez a motornak megint nem jó. Másrészt a benzingőz ha feldúsul, robbanásveszély is kialakulhat. Elég, hogy egy kavics megcsikorduljon a talpad alatt és szikrátt vessen, máris repülsz:)

Inkább vegyél egy benzineskannát, kb 1000 Ft.

2012. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

[link]


ilyesmi kanna. Műanyag.

2012. aug. 14. 11:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a kúton "gányolok" az olajjal. 18 literes a tank, meg szoktam várni amíg ránézésre belefér 11-12 liter, akkor tankolok bele 10-et. A flakon oldalán előre bejelölöm mennyi kell 5 literhez (1:30, így nem olyan egyszerű a doboz gyári jelöléseivel operálni), általában egyszerre öntöm bele az olajat és eresztem a benzint a pisztolyból.


Tehát a sorrend: beállok a kúthoz (jó közel a kútfejhez), sisak le, olaj táskából előszed, olajoskanna kinyit (ilyenkor érdemes rátenni a kút közel vízszintes részére, hogy látszódjon mennyiről indulunk), tanksapka leszed, pisztoly leakaszt, jobb kézben a pisztoly, balban a falkon és mehet bele mindkettőből. 5 liter után meg szoktam állni ellenőrizni mennyi olajat öntöttem - akkor van lehetőség korrigálni.


(azért nem várom meg amíg teljesen leürül, mert már volt bajon a tank belső rozsdájától a tartalékrendszerrel - azóta meg nem volt időm tankot takarítani)

2012. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne pet palackba! Tűzveszélyes. Benzineskanna antiszatikus anyagból készül, abba kevergesd.
2012. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!