Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Könyörgök, mi értelme van ennek?

Könyörgök, mi értelme van ennek?

Figyelt kérdés
Hallom,hogy csak 17 éves kortól lehet letenni január 18-19 nemtudom hánytól a moped (M-es) jogsit.De érdekes,hogy az autóra is, tehát teljesen logikátlan,hogy ugyanakkor le tudom tenni a B-t(ami érvényes lesz 125ccm-s mocira,mopedre,és kocsira),mint amikor a mopedet.-.-''

2012. aug. 4. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
rosszul hallod
2012. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

a jövő januártól életbelépő törvényről beszélsz, 16 éves kortól lehet tenni.

és B-vel azután sem lehet vezetni 125-öst.

amúgy ez a módósítás nem a kis motorosoknak nagy érvágás, hanem a magas kategóriáké. C kategória 18->21 év, E kat. szintén. D kategória 21->24 év, és itt nem az van hogy jajj nincs jogsim nem tudok nagyzolni az ütvenes kávédarálóval, hanem itt már a munka, mert aki ezekkel szeretett volna dolgozni, azzal nagyon kitoltak

2012. aug. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kis kategóriásoknak is ugyanúgy szívás hiszen nekik ez volt az egyetlen lehetőségük az önálló közlekedésre. Arról nem is beszélve, hogy minél előbb kezd el valaki autózni/motorozni annál jobban megtanulja azt. Elég megnézni az 5-6éves kisgyerekeket akik pályán körbemotorozzák a 30éves kezdőket. Lassan már az lesz a tendencia, hogy 60éves korodig semmit nem vezethetsz...
2012. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
szerintem is ez kitolás én is most akartam vizsgázni m-esre és pont előttem lezárják. de amugy ez már biztos?
2012. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát nagy a valószínűsége,hogy el fogják fogadni.Én februárban leszek 14 éves.Tavasszal akartam kezdeni a vizsgát,de...áááhh-.-'
2012. aug. 4. 21:59
 6/12 anonim ***** válasza:
kezdd el most és akkor még beleférsz. ennyi.
2012. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon "benéztetek"!


2013 jan. 19-től változnak a kategóriák, bejön két új az AM, és az A2! Az M-es pl. marad a régiben!


AM kategória (no ez kell majd az 50cm3-es quadokhoz): Segédmotoros kerékpárok (robogók), azaz kétkerekű segédmotoros kerékpárok (L1e kategória) vagy háromkerekű segédmotoros kerékpárok (L2e kategória), amelyek legnagyobb tervezési sebessége 45 km/h (kivéve azokat, amelyek legnagyobb tervezési sebessége 25 km/h-nál kisebb vagy azzal megegyezik), és az alábbi jellemzőkkel rendelkeznek:

a) kétkerekű típusnál a motor:

– hengerűrtartalma nem nagyobb 50 cm3-nél a belsőégésű motorok esetében, vagy

– folyamatosan leadott legnagyobb névleges teljesítménye nem több 4 kW-nál elektromos motor esetében;

b) háromkerekű típusnál a motor:

– hengerűrtartalma nem nagyobb 50 cm3-nél a külső gyújtású motorok esetében,

– legnagyobb hasznos teljesítménye nem több 4 kW-nál egyéb belsőégésű motorok esetében, vagy

– folyamatosan leadott legnagyobb névleges teljesítménye nem több 4 kW-nál elektromos motorok esetében;

Könnyű négykerekű motorkerékpárok, amelyek terheletlen tömege kevesebb 350 kg-nál (L6e kategória), a 45 km/h-t meg nem haladó legnagyobb tervezési sebességű elektromos járművek esetében az akkumulátorok tömegét nem számítva, és amelyek

– hengerűrtartalma nem nagyobb 50 cm3?-nél a külső gyújtású motorok esetében;

– legnagyobb hasznos teljesítménye nem több 4 kW-nál egyéb belsőégésű motorok esetében, vagy

folyamatosan leadott legnagyobb névleges teljesítménye nem több 4 kW-nál elektromos motorok esetében.


A2 kategória (ezt pl. én nem értem):

– olyan motorkerékpár, amelyek teljesítménye a 35 kW-ot, teljesítmény/ tömeg aránya pedig a 0,2 kW/kg-ot nem haladja meg, és amelyet nem kétszer akkora teljesítményű járműből alakítottak át



Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei

a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től



I. Életkori feltételek


1. 14. életév az „M” kategóriába tartozó jármű vezetésére.


2. 16. életév az „AM” kategóriába tartozó jármű vezetésére


3. 16. életév a „T” és a „K” kategóriába tartozó jármű vezetésére.


4. 16. életév az „A1” és „B1” alkategóriába tartozó gépjármű vezetésére


5. 17. életév a „B” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére.


6. 18. életév az „A2”, az „A” korlátozott, a „C1” és „BE” alkategóriába tartozó gépjármű vezetésére.


Tényleg ilyen bonyolult értelmezni egy kurv@ jogszabályt?

Egy rakás birka ijeszgeti a srácokat légből kapott marhaságokkal!


Ja, és a forrás (326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet):

[link]

2012. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

No és a legszebbet kihagytam! 16 éves kortól lehet B1-re vizsgázni! Ez is új kategória, quadokhoz!

– négykerekű motorkerékpárok, amelyek terheletlen tömege nem haladja meg a 400 kg-ot (L7e kategória) (az árufuvarozásra szánt járművek esetében az 550 kg-ot), az elektromos járművek esetében az akkumulátorok tömegét nem számítva, és amelyek legnagyobb hasznos teljesítménye nem haladja meg a 15 kW-ot; ezek a járművek motoros tricikliknek minősülnek, és teljesíteniük kell az L5e kategóriába tartozó motoros triciklikre alkalmazandó műszaki követelményeket, kivéve, ha külön irányelvekben ettől eltérő rendelkezés szerepel

2012. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A2-t én sem értem! Most akkor az A2 többet ér mint az AK? Ami már nekem van? :DDDD Nem vágom...
2012. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7


Nem értelmezni nehéz. Ezek a hírek mindig úgy indulnak hogy a haver szomszédjának a nagyapja mondta. Utánanézni senki sem szokott hogy valóban igaz e :)

2012. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!