Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51: Van egy Simson...

Simson S51: Van egy Simson S51B típusú motorom viszont nagyon lecsupaszítva vettem (se index se kürt semmi) Én viszont visszaszerelném az indexeket. Megérné?

Figyelt kérdés
Előző tulaj (ok) nagyon lecsupaszították a gyári S51B Simsonomat. Persze azért hordozza a S51B múltját ( index kapcsoló, kürt gomb... ) Viszont én szeretném vissza alakítani gyári állapotúra. 1. lépés az lenne hogy szerelnék fel indexet.
2012. júl. 27. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Aksi van benne ugye?

Ha van aksi, meg kapcsoló hozzá akkor kell max 4db irányjelző meg egy villogtató hozzá. Bár lehet hogy villogtató van is.

Meg az indexekhez tartókonzol(elsőhöz nem tudom van-e, de hátsóhoz van)

Meg persze pár vezeték. Elég egyszerű dolog, pár 1000ft-ból kihozató, és hasznos.

És ugye ha este balra kanyarodnál akkor így már észre is veszik hogy kanyarodni akarsz. Nem fognak szentségelni hogy mit csinál ez az idióta az út közepén mert látják hogy mit akarsz.

2012. júl. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy megérné-e? Nos, ez attól függ, hogy te mit tekintesz értéknek.

Attól, hogy index van rajta, egy fillérrel sem fogod többért eladni, tehát anyagilag nem fogsz jól járni. Pénzt költesz, ami nem jön vissza. Viszont a motor - legalábbis szerintem - jobban néz ki indexekkel és még hasznos is, hogy nem kell kalimpálni. Ráadásul mire mindent helyrepofozol, elég komoly rutint szerezhetsz a kisebb elektromos javításokban.

2012. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
aksi nincs benne de köszönöm a válaszokat :D
2012. júl. 27. 20:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor aksit is kellene tenni bele.

Ha nincs hozzá töltőtekercs se, akkor kicsit szarabb a helyzet. De megoldható.

2012. júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Akksival együtt több mint húszezerbe fájna. Annyit én meg nem költenék rá, mert ha egyszer el akarom adni nem fogják megfizetni.
2012. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

20k?

Én pannóniához vettem aksit, relét... hogy tudjak tenni rá indexet.

Na az index tartókonzoljainak a lekrómoztatásával együtt volt kb 8k-ba...


Simsonhoz való index foglalatok meg feleannyiba kerülnek mint amit én vettem az enyémre. Relé is olcsóbb valamivel, kapcsoló nem kell.

Az aksi meg csak nem kerül 18000ft-ba egy simsonhoz...

2012. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20k esetleg akkor reális ha az egész gyújtótárcsát, alaplapot... mindent kicserél.
2012. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát csak index relé, maga az index meg aksi kell meg kevés kábel kapcsolo is van xĐ
2012. júl. 28. 20:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor semmi gond.

Mondjuk mielőtt belevágsz mérd meg hogy az aksi töltőrésze működik-e.

2012. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy segítettetek :D
2012. júl. 28. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!