Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen márkát ajánlotok 1200...

Milyen márkát ajánlotok 1200 köbcentiig?

Figyelt kérdés
Keresek magamnak 1.2-ig autót,2 gyerkőcöm(1.5 éves babakocsis és 8 éves) van és 180 centisek vagyunk a párommal.Olyan megbízható autót keresünk amibe ezekkel a paraméterekkel beférünk.Milyen márkát ajánlotok 1200 köbcentiig.
2012. júl. 13. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem értek az autókhoz, csak egy tapasztalat. Nekem Mitsubishi Colt van (1124 cm3-es). Újként vettem, most 5 éves, 50 000 km van benne, és eddig teljesen elégedett voltam vele, semmi hiba nem volt.


Így néz ki:


[link]

2012. júl. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kényelmes elöl és hátul? Van elég hely a csomagtartóban? Amúgy nagyon tetszetős kis autó.
2012. júl. 13. 18:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért pont 1.2 a korlát? Sok autó 1.4-es vagy 1.6-os motorral sem eszik többet mint egy kissebb motorral felszerelt változat, csak a dinamizmusban van különbség.

Vegyük például a Peugeot 206 SW-t, ami amúgy a leírásnak tökéletesen megfelel a kritériumoknak de az 1.2 motor, ha teli van az autó biztos hogy többet fog fogyasztani, mint az 1.4-es változat, de megkockáztatom, hogy autópályán a6 1.6-os is jobban bánik az üzemanyaggal. Ez megfontolandó.

2012. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért 1.2 a korlát,mert külföldön élek és itt a köbcenti után számolják ki a biztositás összegét és 1.2 felett már igen brutális összegek vannak.
2012. júl. 13. 19:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor Renault Modus 1.2, Skoda Roomster 1.2, ezek sem versenyautók, de már viszonylag normálisan lehet közlekedni velük a kis motorral ellenére is és tágasak is. Persze ha ez nem számít, lehet gondolkozni Skoda Fabia 1.2-n, Peugeot 206 SW-n, Opel Astra G 1.2-n. Újjabb autók között a Renault Clio 1.2 GT vagy szintén a Fabia, esetleg a Honda Jazz.
2012. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönet! Igen,igazából tágas autót keresek,ahol a gyerekek is kényelmesen elférnek és esetleg csomagok. Eddig a Skoda Fabiat nézegettem csak.
2012. júl. 13. 19:48
 7/12 anonim ***** válasza:
#2: Igen, elől-hátul egy kisautóhoz képest tágas és kényelmes. A csomagtartó viszont elég kicsi. A hátsó ülések állíthatók, előre-hátra húzhatók, így be lehet állítani, hogy több csomagteret vagy a hátsó ülésen több lábhelyet akarok-e.
2012. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Renault thalia ?

szépnek nem szép, nem is gyors de nagy a csomagtartó és el is lehet benne férni.


[link]

2012. júl. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 gomzoli ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező, 1,8 méteres létedre milyen dimenziókban élsz? Szerinted egy Fabia TÁGAS? Vagy egy 206-os, mint családi autó? Vicc. Belegyömöszölöd a babakocsit, azt is összehajtogatva, centizve, aztán talán egy reklámszatyrot a tetejére, és a lehetőségeid ki is merültek. A két gyerekülés között ezekben a kocsikban senki nem fog elférni, ha egy 5-ik személy is alkalmanként veletek tartana. Elől szinte összeér a vállatok...

Ha kedvező árú, nagy használati értékű, és tágas kocsit akarsz, akkor Partner, Berlingo, Kangoo, Combo, vagy Doblo felé nézegess!

Kangoo létezik 1,2-es motorral is. De mindegyik másik 1,4-től kezdődik.

Azt azonban ne meséld, hogy az 1,4 benzinesre brutális adók volnának... Képzeld, mi is külföldön élünk (10 éve), és az 1,7-es 101 Le DIESEL (ami szinte dupla drága az adózásban) autónk után fizetek nem egészen 400 Eurót évente. Németországi viszonylatban 100%-ig biztos vagyok benne, hogy az 1,4B éves adója jóval 200 Eu alatt lenne! Az 1,2B meg lehet, hogy 50 Eu/évvel kevesebb... Nagy érv.

2012. júl. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 gomzoli ***** válasza:
49%

Pardon, most látom, hogy nem az adó, hanem a biztosítás összege az, ami aggodalomra ad okot.

Akármelyik országban is élsz, nem tudom elképzelni, hogy az éves díj különbsége 1-2száz Eurónál nagyobb lenne az 1,2-es és az 1,4-es között!

2012. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!