Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet egy autó rádiót...

Hogyan lehet egy autó rádiót működésre bírni, ha nem a kocsiban akarjuk használni, hanem egy asztalon?

Figyelt kérdés
Ez egy DEH-2000MP CD-s rádió, és nem tudom, hogyan kellene összekötni, hogy működjön. Igazával az áramellátással van gondom.
2012. júl. 9. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


14. oldal

2012. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi extra.

12 voltot kell neki adni.(számítógéptáp vagy akku) 2 pozitívot kér és egy negatívot általában. (Piros sárga a 2 pozitív a fekete mindíg a negatív. A másik csatlakozóra meg rá kell kötni a hangszórókat.De ha a 12voltot a hangszóróbemenetbe tolod véletlen lefüstöl a végfok egy pillanat alatt és onnastól kuka.

2012. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
oké ezt már én is megtalátam de nem tudom hogy most egy 12v os aksi vagy mi kell hozzá vagy mlyen táp nekem egyenlőre csak szikrázik meg izzik a kábel de nem akar bekapcsolni a rádió amuyg aksözi az oldalt
2012. júl. 9. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:

"csak szikrázik meg izzik a kábel"

No azt már a szerelő se fogja rendes működésre bírni!

:D

2012. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szikrázik meg izzik akkor az régen rossz. A sárga és a piros vezetéket rákötöd az aksi + (pozitív) sarkára. A - (negatív) sarkáról hozol le egy vezetéket és azt a rádió fém házához kell hozzá forrasztani, érinteni, szigszalagozni ahogy jól esik. Így be kell kapcsolni ha megnyomod a bekapcs gombot. Hangszóróknak így nem tudom fejből hogy milyen színűek a vezetékei, de szokott a vezetékeken ilyen kis felragasztott cimke lenni hogy melyik vezeték melyik. De ha már szikrázott és melegedett akkor lehet hogy kinyírtad, ha csak nincs benne valahol belül egy olvadó biztosíték.
2012. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!