Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 50-es váltós motort...

Milyen 50-es váltós motort ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Motor vásárlás előtt állok. Csak B-s jogsim van egyenlőre, úgyhogy az 50-es motorok között nézelődöm. Néztem már Simson-okat, de nem igazán tudom, hogy még mik jöhetnek szóba. Esetleg a Supermoto-k. Aszfalton használnám, kb 150 ezer ft-om lenne rá. Ami hátrány, hogy elég nagy darab vagyok, 180 cm és 100 kiló fölött.

Tudnátok nekem ajánlani 50 ccm-es váltós motorokat, és ha valakinek valamelyikről van tapasztalata, leírná pár mondatban?


Válaszokat előre is köszönöm.



2012. jún. 19. 17:19
 1/8 anonim válasza:
Ne haragudj, de egy ilyen kis motor téged csak erőlködve bírna el. Tapasztalatból mondom, mert volt már 2 Simsonom és 1 Yamaha Jogom, a testsúlyom is hasonló (90kg), csak én 170cm vagyok. Az első Simsonomnak egy kisebb padkázásnál benyomódott az első villája szinte a motorig. A második tovább bírta, annak a motorja szakadt ki egy erősebb indulásnál. Természetesen nem lerohadt állapotban vettem őket, egyszerűen elöregedtek. Arról nem is beszélve, hogy többet szereltem, mint amennyit használtam őket, de nagyon könnyen javíthatók szerencsére. A Yamahámnak valamiért eltorzult a váza. Azért bevallom, állandóan csutkagázzal nyomtam nekik, mert nem bírtak el, természetesen ez is közrejátszik. Tehát szerintem inkább vegyél egy 125-öst és használd 50-esként, egyrészt mert nem is néznél ki rajta hülyén, másrészt kevesebbet is fogyasztana, mert nem erőlködik.
2012. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 morpheus86 válasza:
érdekes motorjaid lehettek ha gyenge 90 kiló alatt szétmentek, ha ennyi pénzed van akkor érdemes lenne supermotóban gondolkodni
2012. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt a környéken a hegyre járna ksimsonnal. KETTEN! egy motoron. És nem gyerekek, de még csak nem is törpék.

Szal ott alsó hangon is 150kg súly van a motoron, de lazán felmegy a hegyre egy 30-40-es tempóval is.

Lefelé meg persze gyorsabban. Pedig elég kátyús az út, és semmi bajuk.

(persze azt hozzá kell tenni hogy amikkel így járkálnak azok 1x alaposan rendbe lettek téve, azóta meg normálisan karbantartva)

2012. jún. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kösz szépen a válaszokat. Supermoto-król van valakinek egyéni tapasztalata?
2012. jún. 20. 08:24
 5/8 kgpassat ***** válasza:
Ha van rá 150 ezred, csináltass egy jó 70/4-et, az szerintem el fog bírni.
2012. jún. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A 150 ezer a max, ha lehetséges, minél kevesebből szeretném "megúszni".
2012. jún. 20. 15:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 150 alatti összegből is ki lehet hozni egy 70/4-es simót.

Már ott már a főtengelyt i át kell alakítani talán.

2012. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Van esetleg valakinek tapasztalata 50-es enduro-król, vagy supermoto-król?
2012. jún. 20. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!