Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó választás, de milyet?

Első autó választás, de milyet?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, jövő tavaszig van rá időm. Első autó, nincs rutinom, 25 vagyok, párommal ketten használnánk, Budapesten melóba járás is akár, de havonta 1-2 út vidékre is (100-400km). Vegyek Swiftet klímásan 3-400-ért, vagy Kalost 5-600-ért, esetleg ha mákom van kifogok egy Ignist annyiért jövő tavasszal? Nem kell nagy autó, kimondottan félek nagyot venni, ami lényeg hogy hibamentes és megbízható legyen, ha lehet klímás. Max 5-600k lesz rá, lehet hogy fele hitelből (kb 2-3 év alatt ki tudnom fizetni, de lehet előbb is).

2012. máj. 20. 20:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Én is F Astrát ajánlom! Az 1.2-es Fabia nagyon sérülékeny szerkezet, amolyan 1x használatos motor.
2012. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

A régi swift verhetetlen fogyasztásban és a minimális fenntartási költségek miatt.A 2002-ben gyártott 1.3 16v swift 85le. ,10mp. alatt van 100-on és városban sem fogyaszt többen 5 liternél.Ja és 300-400 ezer környékén kapni szép-jó állapotut.Nekem 10éve megvan és mindig mosolygok az ellentábor okoskodásain.A karosszéria annyira törékeny minta többi kisautóé(seicento,matiz,tico stb....)

tehát törékeny,cserébe keveset fogyaszt és jó a menetdinamikája.Sajnos presztizse sincs,ezért menő nem leszel benne és csajozásra sem alkalmas.

2012. máj. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
én is rutintalan voltam mert apámnak egy chevrolet aveo-ja van (sedan) de minden full benne... vezetni tudom csak nagyon para mert akkora azaz autó mint a vonatfütty... ennek köszönhetően 1,5 évig nem is vezettem... tavaly karácsonyra kaptam egy twingo-t.. amikor először megláttam csak annyit tudtam rá mondani hogy bohócautó... de már lassan fél éve vezetem és IMÁDOM... kb 2 hónap alatt behoztam az 1,5 éves lemaradást... az egyetlen hibája hogy 3 ajtós ... nem cserélném le... előnye ,hogy 20,000ért veszel egy donorautót... kezdőknek lényeges előny...
2012. máj. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 kazsemestor ***** válasza:

A régi swiftet én sem ajánlom,ha vidékre is járogattok vele,városba tökéletes lenne,megbízható is,olcsó is,de papír a kasztni.

Az F-astrák árát meg valamiért nagyon kitartják,korukhoz képest sokba kerülnek és a 10 éveseket is már a rozsda kóstolgatja.

Én inkább a koreaiakra szavazok,a Kalos valóban jobb választás,fiatalabb,ehez is aprópénzért kapsz alkatrészt és fogyasztás sem rossz.De amúgy nekünk volt még 1. generációs Kia Rio is,az is nagyon nagyon olcsó és nagyon jól megy.

2012. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Néha úgy érzem,mintha a swiftek ellen valami kampány indult volna.

Miért nem jó a swift autópályán.85 le. megy mint atom.Én sokat voltam vele külföldön,Horvátországban többször is.Sokkal nagyobb autokat letoltam a pályán.De ha nem nyomtam neki,kényelmes vezetés mellett 3.5 liter volt a fogyasztása.

Az 1.0 3 hengeres swift valoban szar,azzal nem mertem volna hosszabb utakat beválalni.Az a baj,hogy mindenki a márkát azzal azonositja be.Sokan nem tudják,hogy gyártották ezt a tipust 2002-2003 között 16v motorral ami verhetetlen mint menetdinamikában mint fogyasztásban.

2012. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Kérdező: 1.2-est ne vegyél meg pd tdi-t se mert abban meg drága lessz a pd elem csere 300 akárhányezer km után.

21 éves fiú: új octavia-bol én is elfogadnák egy közösnyomócsöves dieselt.

2012. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 kazsemestor ***** válasza:

[link]


Egyébként a 3,5 literes fogyasztás enyhe túlzás!

Lehet,hogy motorfékkel végig gurultál a lejtőn.

A legjobb,legkisebb mai dízelek sem mennek ennyivel.

2012. máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

A 3.5 literes fogyasztás nen túlzás.Holnap otthonról belinkelek egy fogyasztási tesztet amit ezzel a tipussal végeztek.

A törésteszt nem izgat tulzottan.Aki kisautót vesz tisztában van vele,hogy nem volvoban ül.Ráadásul a teszt 93-ban készült,99-ben jobb merevitést kapott,2002-től dupla légzsákot.A többi mini autó töréstesztje sem jobb.

2012. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 kazsemestor ***** válasza:

[link]


no akkor ezek csak nem tévednek már! :)

A 3,5 fogyit max úgy éred el,ha egyedül ülsz benne,mondjuk 70kg vagy,10 liter üzemanyagod van,2,5 barra felfújod a kerekeket és 70-el suhansz szélcsendben országúton.De ha normálisan,90-100-zal mész,megeszik az 4,5-5 litert is...

2012. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 kazsemestor ***** válasza:
még azt is hozzáteszem,hogy Nálad valószínű 500000km-es rutin van,ezért lehet,hogy Te ki tudsz hozni 3,5 litert belőle,de egy normál vezető,főleg egy kezdő,az biztos nem...
2012. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!