Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó választás, de milyet?

Első autó választás, de milyet?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, jövő tavaszig van rá időm. Első autó, nincs rutinom, 25 vagyok, párommal ketten használnánk, Budapesten melóba járás is akár, de havonta 1-2 út vidékre is (100-400km). Vegyek Swiftet klímásan 3-400-ért, vagy Kalost 5-600-ért, esetleg ha mákom van kifogok egy Ignist annyiért jövő tavasszal? Nem kell nagy autó, kimondottan félek nagyot venni, ami lényeg hogy hibamentes és megbízható legyen, ha lehet klímás. Max 5-600k lesz rá, lehet hogy fele hitelből (kb 2-3 év alatt ki tudnom fizetni, de lehet előbb is).

2012. máj. 20. 20:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Ha elfogadsz egy jótanácsot,akkor Japán autót veszel
2012. máj. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
ha elfogadsz még egy jó tanácsot ne vedd hitelre
2012. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
ha nincsen sok rutinod,inkább olyan autót vegyél,amit nem sajnálsz ha megtörik.kezdő autó árával 200 kilo felé ne menj,mert azért kár lenne ha vmi baja történik.
2012. máj. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
A régi Swifttel szemezgetek, de féltem a bőröm:D Nem tudom az tényleg nagyon vészes-e, elég szörnyen fest a sedanok mellett hogy 775kg... De megbízhatónak mondják. A hitellel úgy vagyok, hogy ha megbízhatót és jót kapok, akkor 2-3 évre simán be merek vállalni egy 15 ezres törlesztőt.
2012. máj. 20. 20:22
 5/33 anonim ***** válasza:
0%
Ha elfogadsz egy jótanácsot, ne vegyél suzukit.
2012. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
22%
F-astra
2012. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Gondolkozhatsz a Suzin is, de 4-500.000 körül már egész életképes járgányokat találni. Értem, hogy félsz a nagy autótól, de a kicsinek meg ugye az a véglete, hogy ha belerázódsz a vezetésbe, szerzel egy kis rutint, akkor majd lehet hogy később szidni fogod magad, mert mondjuk a Swiftbe nem fér el annyi minden. Swiftből is éppen ezért ne a szedánt keresdd, a Kalost fenntartásokkal kezeld, a klímán meg gondolkozz el, hogy tényleg kell-e az neked.

Hibamenetes autót se keress, mert nincsen. Használod, elromlik, ez a technika. Az hogy japán, német, svéd még nem garancia semmire - egy használtautónál pláne. Annyira lesz megbízható az autó, amennyire karban tartjátok és amennyire az előző tulajok törődtek ezzel a kérdéssel. Ha nem kifejezetten vagytok műszaki emberek, akkor először inkább egy jó szerelőt keressetek. Az autót amit venni akartok, vigyétek el állapotfelmérésre, meg arra is készüljetek fel, hogy az autóra a vételáron felül sokat kell majd rákölteni (adó, bizt-kötés, átírás, esetleges cserék, szervíz, stb.).

2012. máj. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
1. generációs Fabia??? ha tartos kell akkor SDI ,ami lomha dög de k*urva sokat kibír a motorja.
2012. máj. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

ha van eszed, a swiftet kilövöd...

Nekem az 5ajtós Fabia majdnem 1100kg... Szóval kb 3 mázsával több, pedig ez az 5ajtós.


Amúgy nekem ez a Fabia az első autóm, 1éve van meg.

2012. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Milyen motor?
2012. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!