Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig mehetek csúsztatott...

Meddig mehetek csúsztatott kuplunggal? Részletek alább.

Figyelt kérdés

Még tanuló autóvezető vagyok, az oktatóm azt mondta, hogy pl. tolatásnál ne használjak gázt, csupán csúsztatott kuplungot. Mondta, hogy ha érzem, hogy már lassan indul az autó, akkor még egy olyan 2-3 másodpercig tartsam meg, utána 1-2 cm-t nyomjak viszza. A kérdésem az, hogy ha tolatáskor ismét felengedem, akkor nem fogja leégetni a kuplungot, ha pl ezt 4-5-ször csinálom meg, mert szükséges ahhoz, hogy ki tudjak tolatni?

Előre is köszönöm a segítséget!



2012. máj. 20. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Így még nagy baj nem lehet, amikor én tolatok ki a kapun az utcára én is folyamatosan csúsztatom a kuplungot, sajnos muszáj mert forgalmas út van mellettünk itt nagyon észnél kell lenni és még a kerítésen belül sem "száguldozhatok" nehogy lezúzzak valamit. Persze ha előre menetben haladsz akkor sem kell leugrani róla hanem fokozatosan kell fel engedni, ha lassú léptekben megy a haladás torlódás miatt akkor lehet többet is csúsztatni ha csak csiga tempóval megy a haladás. Kanyarba nem célszerű csúsztatni csak ha nagyon lassan kell menned hogy ne fulladj le. Mivel tanuló vagy nem akarlak össze zavarni még egyenlőre hallgass az oktatódra mert ő arra készít fel hogy sikeresen letudj vizsgázni és ha egyedül mész majd a forgalomba akkor is megtudd állni a helyed.
2012. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2012. máj. 20. 15:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem fog leégni, de nyilván amikor csúszik a kuplung, akkor kopik is.
2012. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!