Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros vezetéstechnika:Hátsó...

Motoros vezetéstechnika:Hátsó fékkel vagy kuplunggal korrigálsz megfordulásnál, parkolóban, stb?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Mind2
2012. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Helyzetfüggő, de általában kuplunggal. Terepen beidegződik hogy nem fékezgetünk ha nem muszáj, és akkor nem csúszik meg. :D
2012. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kiflitolvaj ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan?
2012. máj. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet nekem marad ki pár lecke motorvezetésből de én nem is értem a kérdést.


A hátsó fékkel FÉKEZNI lehet. A kuplunggal nem lehet fékezni - akkor hogy tudnám ugyan abba a szituációban vagy- vagy használni?

2012. máj. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem a legtökéletesebb példa a forduló, meg a parkoló, mert ott mindkettőre szükség van/lehet, hogy a kolléga is írta.


Ha mondjuk azt kérdezted volna, hogy két bója körül nyolcasozásnál vagy alacsony sebességű gurulásnál mivel korrigálna a válaszadó az érthetőbb lenne.


Én fékkel túlnyomórészt. Ha behúzom a kuplungot nincs hajtás és sokkal nehezebb megtartani a motort lábletétel nélkül.

2012. máj. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kiflitolvaj ***** válasza:
De MIT kell korrigálni? Mert lehet gázadással, fékkel, ez utóbbin belül elsővel, hátsóval, vagy akár csak kormányvég eltolással, de attól függ, hogy milyen helyzetben.
2012. máj. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam,hogy teljesen behúzom a kuplongot,csak csúsztatom,így még van annyi hajtás,amivel lassan meg tudok fordulni.


Ha a hátsó féket nyomom csak elkezd fulladozni és bizonytalan érzés az egész.


Vagy valamit rosszul csinálok?

2012. máj. 19. 10:33

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!