Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek? Nem megy a...

Mi a véleményetek? Nem megy a csúsztatott kuplung.

Figyelt kérdés
Már túl vagyok a 18. levezetett órán, manőverek nagyon lassan megyegetnek, de elég béna vagyok, egyszerűen nem tudom megszokni a kuplungot. Hol lefulladok, hol túlságosan benyomom, ha véletlen eltalálom a fogáspontot, általában az is csomó időbe telik, ezzel meg feltartom a forgalmat (és ez a vizsgán is bukó)! Az emelkedőről meg ne is beszéljünk... Szerintetek van remény, hogy megtanulok vezetni? Esetleg valami tipp? Köszönöm!

2012. febr. 27. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat gyakorolni csak a kuplungkezelést, érd meg az oktatót, hogy egy parlolóban vagy más üres helyen engedjen téged próbálkozni, mert ez CSAK gyakorlás kérdése.
2012. febr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne az oktatót kérd meg, mert az úgy azért elég lóvés. Fatert kérd meg, menjetek ki vmi elhagyatott parkolóba vagy hasonló helyre. Amúgy ja, egyszerűen rutin kérdése az egész. Amikor már megtanulsz vezetni, akkor oda sem figyelsz rá, ahogy biciklizés közben sem figyelsz a pedál tekerésére, vagy úszás közben a tempózásra, csak csinálod...
2012. febr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Ja, csak gyakorlás. Ha meg végképp nem megy, vezess automata váltós kocsit, ott nincs kuplung. :)
2012. febr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen cipőben jársz vezetni? Egy vastagabb talpúban, esetleg bakancsban 5x olyan nehéz ráérezni. Egyébként próbáld ki hogy 1000-1500környékén tartod a fordulatot, kinyomod a kuplungot, és szépen lassan engeded fel, mikor érzed hogy megvan a fogáspont vissza, ezt elismétled kb 20x naponta, 3-4nap után menni fog. Egyébként ha nem vezettél már a jogsi előtt is akkor nem lesz meg 30óra alatt a jogsid, minimum 5 pótórát kell majd venned.
2012. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy olyan cipőt aminek max fél cm vastag a talpa. Aztán gyakorold sokat a kuplung kezelést mint előttem is írták.


Én több mint 2 éve vezetek. De pl bakancsban néha hibázok a kuplunggal. Gumicsizmában meg még többet :D

2012. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Akkor sok gyakorlással meglesz, ez jó hír! :) Egyébként nem túl vastag talpú edzőcipőben járok vezetni, de szerintem találok vékonyabb talpú cipellőt is itthon. És valóban nem is ültem előtte volán mögött, szóval abszolút kezdő vagyok. Azt nem bánom, ha néhány órával több kell, de azért ne 50 legyen...:))
2012. febr. 29. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!