Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 125-ös choppert lenne...

Milyen 125-ös choppert lenne érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Friss A1 jogsival állok motorvásárlás előtt.

Kis choppereket nézegetek (Yamaha Virago, Honda Rebel, Kawasaki Eliminator). Minimális robogós, kismotoros tapasztalattal ezek valamelyike vajon jó lesz tanulómotornak? Esetleg személyes tapasztalatok, érvek bármelyik tipus mellett/ellen?


Továbbá: érdemes a kínaiakkal (SYM Husky, Keeway Superlight) foglalkozni? Külsőre - legalábbis fotón - egész pofásak, de nem szeretném, ha többet kéne szerelni, mint amennyit használni tudom.



2012. máj. 7. 19:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nekem van egy keewayem. Anyagminőségben és teljesítményben messze elmarad egy komoly cég cuccától, de:


- Sosem állt meg még alattam, pedig kapott már nem keveset

- Olcsó hozzá a cucc és kapni is, nem kell bontóból bogarászni

- Keveset fogyaszt

- Az új ára kb. fele a márkás gyártókénak és MOn van az EU központjuk.


Egy keeway RKV pl. 475e forint, ugyan ez hondába 1,2 millió.

A superlight 125 "chopper" pedig 430K. Ennyiért nem újat, hanem 3-4 éves motorokat kapsz.

2012. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Yamaha SR 125... Postás motornak is használták anno, szerintem ez azért elárul mindent róla. Rohadt strapabíró, nem eszik sokat!
2012. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Igen, SR 125, vagy Suzuki TUx.


Sokat szerelek kínai motorokat, az a véleményem róluk, hogy azért rendesen meg vannak csinálva.

Ár/érték arányban elég jók.

Az alkatrész nem drága, és viszonylag sokat kibírnak átlagos használat mellett. Nem a blokk szokott tönkremenni bennük.


Yamaha DragStar ból is van 125. Egy barátom ilyennel tolja. Sokat túrázik, és városban sem kíméli. Eddig nem nagyon volt probléma vele. Csak télen kifolyt belőle az összes olaj, és tavasszal úgy indította. Szóval most csapágycsere....


Azok a motorok amiket felsoroltál eléggé különböző árakon vannak. Mennyit szánnál rá?

2012. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

400 ezerig nézegetek egyelőre motorokat.


A Dragstar nekem is tetszene, de sajnos nagyobb a teljesítménye, mint amit az A1-gyel vezethetek, ezért hajlok alapvetően a Virago 125 felé.


A postás Yamaha is megfontolandó, csak az kevésbé tetszik, meg hát a Virago mégis csak V2.

2012. jún. 10. 12:57
 15/26 anonim ***** válasza:

Barátom is a/1-el nyomatja a dragstar-t.

Eddig nem volt problémája vele.

2012. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Az az ő dolga. De akkor felveszem a feltételeim közé, hogy a jármű feleljen meg az A1 jogsi kritériumainak.
2012. jún. 10. 23:21
 17/26 anonim válasza:
Ami aránylag olcsó kategóriás és azért stílusos is szerintem például a yamaha rx80 igaz nem 125ös de jó kis gép akkor az aprillia redrose se rossz de az már kicsit drágább és nehezebb alkatrészhez jutni ha mindenképp 125ös akkor yamaha sr-t mondanám.
2012. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt javaslom nekem volt ezen kezdtem,megbízható 100 km a legmagasabb sebessége.

2012. júl. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 maci31 válasza:
Bocs de ebben a cipőben vagyok én is ha valami összejött azóta örülnék 1 hasonló gondolkozású tapasztalataira köszi.
2014. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
A sym hiány nem kínai motor. Taiwan-i. Nekem is olyanok van. Nagyon jó. Egyszer sem állt meg alattam a két év alatt amióta megvan. Nem csak városban megyek vele. Legalább havonta egyszer elmegyek egy 200 km feletti túrára. Végig tartani tudja a 90-95 ös utazó tempómat. Ès a gatyámat sem eszi le a 2,5-3 literes étvágyával.
2014. ápr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!