Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 millió forintos határig...

1 millió forintos határig Suzuki vagy Volkswagen első autónak?

Figyelt kérdés
Vélemény, tapasztalat?
2012. ápr. 30. 17:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Na akkor azt hiszem hogy talán a legkompetensebbként beleszólnék a vitába:

2-es golf tulaj vagyok (azzal is járok) ugyanakkor suzuki klubtag is.


A VW idehaza irreálisan túl van árazva. A régi swift és 2es golf töréstesztjei közül konkrétan a suzukié JOBB!!! mint a golfé. Figyelem! Azonos autókat vettem alapul! Meg kell nézni az új swift és az új poloét is, de lemerem fogadni hogy csont ugyanolyan lesz a kettőé.


Aki nem hiszi, nézze meg, mivel engem csak a régi évjárat érintett megtettem, majd ledöbbentem amikor rájöttem hogy suzukiban jobban túl lehet élni.


A régi suzinál pl. az 1.6-os motor 92 lóerőt tud leadni, ami a súly/LE arány miatt baromi jó (az egyém kb. 50ló, igaz 1.3-as motor) dinamikus vezetési élménnyel ruházza fel a stiftet. A japcsik ezt a jó szokásukat azóta is megtartották általában a hasonló méretű motorok és autók közül a suzukiban jóval nagyobb teljesítményű motor van, így jellemzően a suzuki fog jobban gyorsulni.


Fogyi: jellemzően hasonló, de mivel a németekhez képest a japcsik kb 10 évvel járnak előrébb, a fogyija vagy ugyanannyi, vagy kevsebb lesz 1-2 literrel (5-6 liter benyával már el lehet lébecolni...)


Beltérre talán a VW igényesebb.

A VW futóműve hagyományosan nagyon kemény, mintha egy szekéren utaznál. A suskáé ehhez képest tök jó kényelmes és éppen annyit éreztet az útból amennyit nagyon kell (én még azt is megérzem ha egy csigán átmegyek...).


Összegezve: a suzuki egy olcsóbb, megbízható, valszeg jobban gyorsuló, talán kisebb fogyijú autó mint a polo. Ezek után a VW-re akarjátok rábeszélni a kérdezőt. Csak gratulálni tudok...


Kérdező: hidd el a swift jó autó (az új meg pláne). Az egyik előzőnek igaza van: lent van most a piac, 1 milláért már lehet kapni nem leharcolt új swiftet ami megy mint a barom (abban is van talán 90 ló); alig fogyaszt (5-6 liter); megbízható és garantáltan olcsón fogod tudni fenntartani.


Maszek vélemény: az új swift designja mérföldekkel a polóé előtt van.

2012. máj. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
1 misiért már autót vehetsz. Minek vennél egy fostalicska Suzukit?
2012. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki mindkét autót,sőt én a helyedben kissé kiszélesíteném a látüszöget több hasonló autóra,és amelyik a legjobban megfog, megtetszik,azt vedd meg!

Mindenkinek vannak tapasztalatai autókat illetően.Én a magam részéről a VW.-t preferálnám,nem vagyok egy Suzuki szerető. VAn 2 is a családban. A Swifttel semmi gond, igaz 70.000 km van benne. A Wagon R-be 150.000 körül...eszi az olajat, de nagyon. Szerintem a német autó kényelmesebb, de kétségtelenül drágább hozzá az alkatrész.

Azért az előttem szóló 90 le-s Suzukira csak annyit, hogy az hogy megy mint a barom enyhe túlzás-de ez az én EGYÉNI VÉLEMÉNYEM,nem vitatkozni akarok!!!

2012. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A német autók, már nem annyira jók, mint régebben. Egyre szervízigényesebbek. A Szuzukiról ezt nem hallottam., Egy ismerősömnek 8 éves a Szuzuki swiftje, és még soha nem romlott el, szervizet is csak a kötelező alkalmakkor lát. Minden folyadék benne marad, nem eszi az olajat, és csak most kellett az egyik kilincset cserélni, mert eltört. Én egy miatt aggódom, hogy alig van a kasztniban anyag, és balesetkor nem tudom, hogy véd meg. Az lehet, hogy jó helyeken van megtörve a lemez, és balesetkor ott hajlik,és nem a veszélyesebb helyeken, bár nekem Opel Omegám van, és tavaly alám csúszott egy Daewo kia, pedig sajnos már ki vannak a rugók, és ezért ül a kocsim, és nekem csak egy lökhárító javítás volt, meg egy lámpabúra csere, a Daewo eleje viszont majdnem a szélvédőig összetört.
2012. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az idősebb német kocsik szeretnek rohadni, ez a japánokról nem mondható el, bár vannak kivételek.
2012. máj. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mit vennél 1 milláért kedves 69%-os! Olcsón fenntartható autó legyen 7 évnél nem öregebb, 6,5 liternél ne egyen többet.
2012. máj. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!