Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lelopták az autómról a hátsó...

Lelopták az autómról a hátsó rendszámtáblát! Mi a teendő ilyenkor, és menyibe fog kerülni hogy kapjak másikat?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd be a rendőrségen. Ez az első.

Utána okmányirodába kérj pótlást, kb 8.000 Ft.

2012. ápr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!


Ugyanez történt velem is! Leírom...hosszú lesz...

Újév első napján, szilveszteri buli után barátokkal autóba be, parkolóba be, kirándulni el. Mivel kombi, és a hátulján pakoltunk ki, többen is láttuk hogy megvolt a tábla mikor otthagytuk az autót. Ez azért fontos mert tudtam volna bizonyítani hogy nem én vesztettem el. Mire visszaértünk, a tábla eltűnt. Első út a rendőrségre vezetett (fontos mert visszaélhetnek a rendszámtábláddal), bejelentettük. Kérdeztem a rődnert hogy mia búbánatért lopnak el 1 db hátsó rendszámot?? Nos azt mondta nagyon 1xŰ... Ember felteszi a tábládat hátra, beáll tankolni, elfelejt fizetni, és máris téged keresnek, nem őt. Mondtam nekik hogy nem vesztettem el, sőt bizonyítani tudom hogy lelopták. Ugye így nem kell fizetnem? De sajnos kell!!!! Bakker eldobom a hajam hogy valaki lelop egy hatósági jelzést, ami szerintem lehetne akár az államé is (lehet hogy azé is) de nehogy már én térítsem meg. Amúgy 12 000 huf-od fogja bánni, nem nyóc. Sajna nincs apelláta, nemcsak fizetned kell, hanem utánajárni is, az okmányirodán intézik egyébként. Jaa és amíg (kb 3 hét) nincs meg az új táblád, addig adnak 1 papírt amivel bizonyíthatod hogy éppen készül a rendszámod. Kérdezem naívan hogy ugye ezzel közlekedhetek???? Válasz az okmányirodán: Az a rendőr jóindulatán múlik mert ugye rendszám nélkül nem lehet. Na most menjenek abba a.... huhhh... nem írom ki... Bakker nekem munkaeszköz az autóm (személy) ezért nem tehetem le több hétre csak mert nem képesek normális szabályokat hozni. Totál berágtam erre az egészre. Csak azért is használtam az autót, előre vicsorogva a rendőrre. Szerencséjükre nem állítottak meg. És mindez a procedúra azért mert valami köcsög lepattintotta a táblát. Jaaaaaa és nehogy azt hidd hogy utána felszerelheted biztonságosan (átfúrod, felcsavarozod stb.) mert nem lehet kifúrni! Egyszóval a bürokráciától óvjon az ég mindenkit... Ennyi... Jól kidühöngtem magam. Köszi...:))

2012. ápr. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, jó tartalmas volt, de legalább tisztában vagyok a dolgokkal.
2012. ápr. 24. 10:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!