Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy hyosung gt 650 es...

TOMAtm kérdése:

Vettem egy hyosung gt 650 es sport/túra motort. Mi a teendő ha a motor több mint 2 évig garázsban állt?

Figyelt kérdés
el sem tudtuk indítani,belerohadt a benzin valószínűleg.új aksival próbáltuk,a kijelzője működött és az önindító is feltolta a V2est 2000res fordulatig,onnan azonban gyakorlatilag azonnal leállt.azt mondták a szervízben h valószínüleg AC pumpa cserés,meg ki kell pucolni teljessen.vélhetően mik mehettek még tönkre benne csak attól h nem volt használatban?és mennyibe kerül vajon mire a szervíz életet lehel belé(márcsak azért is mert 7000ft-os óradijjuk van)?
2012. ápr. 18. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

1., Gyertya kipucol / ellenőriz van-e egyáltalán szikra

Ha 1-es pont negatív gyertyacsere

2., karburátor kipucol (karbis egyáltalán?), friss benzint beletölteni

3., olajat lecserélni


-- > ezután próbálkozni.

Ha nem indul akkor megfújni hidegindítóval.


Ha egy benzinmotor kap szikrát és hidegindítót akkor el kell indulnia (max leáll mikor elfogy a hidegindító). Ha így sem indul el az nagy baj.

Ha így elindul akkor valószínűleg egy teljes üzemanyag-rendszer pucolás segít majd az ügyön. Nem kell rögtön mindenfélét kicserélni amit "ránézésre" megmondott a szervízes kolléga.


Mellesleg SOHA nem órabérbe fiztjük a szerelőt, mert akkor 1 óra úgy néz ki, hogy 15 perc cigi és kávészünet, 13 perc kiadós sz@rás, 20 perc fejvakarás és 12 munka.


"Mennyi lesz mester úr kompletten?" kérdés után fizetünk és várjuk, hogy menjen a gép.

2012. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát ez valóban igy kéne hogy kinézzen,de sajnos egy barátom intézte :S tréleren vittük oda a motort,és én nem is voltam ott csak később érkeztem a papírok miatt.végül is gyakorlatilag nem mondtak semmit,felvettek egy munkalapot h mi az amit feltétlen megcsinálnak rajta -amiért ennyit állt- és ha valamit cserélni kell felhívnak telefonon.a munkalapra ennyi került:tisztítás,olajcsere meg nagybetűkkel h ÁTNÉZNI!a benzin-szivattyút mondták h tönkre szokott menni mert megeszi a benzin,ez valami gumis membrános kütyü elvileg,sajnos nem értek hozzá nagyon.

amúgy a motor igen,karburátoros.

2012. ápr. 18. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, ha lehúzós szervíz 3,4 órát biztos elkérnek érte.


Üzemanyag lecserélése, rendszer tisztítása, karburátorok úszóházak, fúvókák tisztítása.

Gyertya, szikra ellenőrzés.

Olaj, szűrő csere.

Elektromos csatlakozásokra kontakt spray, teleszkópszárra egy kis szilikonzsír. Bowdenek, spirálok megfelelő kenése. Fékfolyadék csere. (hivatalosan 2 év az üzemideje)

Szelephézag ellenőrzés. Légszűrő tisztítás(csere). Lánc kenése, feszesség állítás.

2012. ápr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kovács Laci 88 válasza:

Hogyan lehet regisztrálni itt?

[link]

Képtelenség!!!

2012. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem annyi is elég lett volna, ha van kedvetek csatlakozzatok a társasághoz....
2012. ápr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!