Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha ütközök, mi a teendő?

Ha ütközök, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szerencsére még nem volt alkalom rá. (Le is kopogtam)
2012. márc. 30. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon helyzetfüggő.Jobb lenne bővebben kifejteni,mire gondolsz,mert nem mindegy,hogy betétlapot írni szállsz ki utána vagy a mentőorvosnak mondani,hogy érzed-e a lábad vagy nem.Most az utána lévő dolgokra gondoltam,de,ha közben akarsz óvintézkedéseket végrehajtani,akkor az sem mindegy.Viszonylag alacsony sebességnél be kell húzni a lábakat és megpróbálni nem szétfejelni a kormányt vagy a szélvédőt.De ilyen esetben úgysem próbálsz meg nem fékezni,úgyhogy igazából tökmindegy.

Azzal érdemes foglalkozni,hogy hogyan ne ütközzél.

2012. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem! köszi a választ! de én most inkább a papír alapú dolgokra lettem volna kíváncsi. a sérülések úgyis a szerencsén múlnak leginkább
2012. márc. 30. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:
elsőnek megkérdezed mindenki jól van-e, aztán ha ta vagy a hibás akkor mondod, hogy elismersz mindent, nem kell rendőrt hívni (mert az még ól meg is bírságol, meg 1 csomó időd elmegy). Ha te vagy a vétlen és a másik fél elismer mindent akkor jól +kell nézni a papírjait, hogy minden rendben van-é. De ha sérülés van akkor kötelező, ha valszeg nagyon nagy a kár akkor érdemes rendőrt hívni.
2012. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok balesetem volt ennek tapasztalataiból írom.Ha nem történik sérülés akkor felméred ki volt a hibás:


1, Te voltál és elismered.Kitöltitek a kéksárga baleseti bejelentőt ami ugye mindig van nálad tollal együtt .Olyan hogy betétlap már nincs.

2,A másik volt a hibás és elismeri.Ugyanaz mint 1-es pont.De vigyázz, ha azt mondja" oké ,de álljunk már arrébb 2 utcával abba a parkolóba ott" abba ne menj bele!Egyrészt leléphet ,másrészt mire arrébb álltok ,már kitalál egy másik sztorit és csípőből téged fog hibáztatni.Mivel a helyszínt elhagytátok az utólag kihívott rendőrség nem tudja helyesen felvenni a baleseti helyszínt és megszívhatod a biztosító nem fizet..Szóval amíg ki nincs töltve a papír amin aláírásával elismeri a hibáját ,vagy a rendőr ki nem jött,ne hagyjátok el a helyszínt.Készíts fényképeket minél többet és keress tanukat névvel címmel telefonszámmal.Ezeket írd fel a kéksárgára.

3, Ő volt a hibás de nem ismeri el,ordít anyázik stb. Azonnal rendőrt hívsz, nem is próbálsz vele egyezkedni ,felesleges. Fényképezés tanugyűjtés!


4,Te voltál a hibás ,de nem ismered be.Ilyet nem csinálsz nem illendő:D


Általános tanács, ha elismeri a hibáját a másik,de okoskodik ,hogy ő majd nemsokára kp-ban kifizet, haverja szuper lakatos ingyé megcsinálja a kocsid ,ne írjatok kéksárgát hagyjátok ki a biztosítót mert főnöke anyámkínja megöli ,ha kiderül hogy meghúzta a kocsit stb abba ne menj bele!!Nagyon megjárhatod. Legjobb ha egyből rendőrt hívsz ilyenkor is.Nagyon sok a hazug ember!

Amit ajánlani tudok mint óriási segítség az a forgalomfigyelő kamera a szélvédő mögé. Ha belefutsz egy balesetbe és a másik mindent tagad ott lesz a bizonyíték a kezedben ,de akár másnak is segíthetsz vele.Mert tanút szerezni néptelen vidéken lehetetlen ,de városban sem vállalják be,csak nagyon kevesen.Vannak ütközés nélküli balesetek is ahol a másik elszelel és ha nincs tanú ott állsz egy ronccsal pénz nélkül..A biztosító megragad minden lehetőséget ,hogy ne fizessen ezért nem árt az óvatosság.

2012. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! utolsónak külön köszönet a hosszú magyarázatért!
2012. márc. 30. 23:10
 6/9 anonim ***** válasza:

En kulfoldon elek, szoval ez a kek-sarga nalunk nincs, de meg az autos idoszakom elejen gyarottam egy papirt, amire le van gepelve ilyenek, hogy datum, nev, cim, telszam, auto tipus, helyszin stb, vagyis ha valami baj tortenik, akkor nem kell gondolkodnom, hogy mit is irjak le, hanem csak kitoltom az ures mezoket.

Illetve eldobhato, egyszer hasznalatos fenykepezogep a kesztyutartoban. Ez meg abbol az idobol valo, mikor a telefonokon tre fenykepezo volt, illetve ha a telo lemerul, megserul, fotozni tudjak igy is.

2012. márc. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó érdekes amit írsz, vagy pedig nem uniós országban élsz, mert az unión belül rendszeresítve van a kék-sárga baleseti bejelentő lap, szóval angliától romániáig az szóról szóra +1ezik
2012. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

igy van, nem unios, tengerentul :)

Neha latom koccanasoknal, hogy mindenki papirokert, meg tollakert kutat es amit epp talalnak fecni, arra irjak a masik fel nevet/biztositasi szamat stb.

De a legtobben mar az okostelefonokba viszik be az adatokat, meg fotoznak. De en sajnos mar utkoztem egyszer akkorat, hogy a telefon, vizes flakon, stb, minden repult be a pedalok ala:(


Fontos, hogy a nyugodtsagunkat probaljuk megorizni, amennyire csak lehet. A masik fel is valoszinu ugyanugy megijed mint mi, es a legrosszabb ilyenkor egymas nyakanak esni.


Legutobb egy komolyabb koccanasnal azt lattam, hogy a ket csaj kiszalt, odasetalt egymashoz es nagy ilyedtsegunkben megoleltek egymast. Komolyan mondom, elerzekenyultem. Mindketto megijedt, talan egy picit meg is serult (legzsakok nyiltak) es gondolom megnyugtatolag hatott hogy egy masik erzo ember megolelte. Erdekes volt latni.

2012. ápr. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Végülis idehaza sem kötelező a kéksárga csak ad egy olyan átlátható keretet a leírásnak ami elég egyértelmű a biztosító számára és könnyen befogadják. Ha nincs egyik félnél sem akkor lehet kockásfüzetbe is írni csak minden adat legyen rajta a baleset pontos leírása rajzzal és a felelősség elvállalása is legyen ráírva aláírással.Persze csak ha a másik fél együttműködő .

Ha rendőrt hívunk az annyiban bonyolítja a dolgot ,hogy a rendőrségi határozatra várni kell ,és a magyar bürokrácia iszonyat lassú ,mindenki ráér mindenre csak hogy ne kelljen dolgozni...Egy levél kiküldése laza 1hónapig tart!Ha a másik fél köti az ebet a karóhoz ,hogy de az nem úgy volt és nem ismer el semmit lehazudja az égről a napot is ,hoz hamis tanúkat ,akkor bizony hosszú-hosszú hónapokig nem lesz rendőrségi határozat és nem fog fizetni a biztosító és akár készülhetünk egy sok évig húzódó polgári perre.

2012. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!