Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Trabant indítása? ( többi lenn )

Trabant indítása? ( többi lenn )

Figyelt kérdés
örökölve lett egy 6V-os 2T-s trabi :) de nem tudom hogy kell beindítani ? beindítom kis szívató indul pöcc röff de utána ?mit kell vissza tolni a szívatót, mert ha visszatolom akkor fulladozik ha nem nyomom a gázt, de ha kihúzom a szívatót akkor meg felpörög mint a nem tudom mi , vagy ezt igy kell csinálni, hogy lábbal adagolom a gázt hogy ne fulladjon le visszatolt szívatónál . vagy hogy van ? előre is köszi aki tud tanácsot adni
2012. ápr. 5. 21:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mibe kell 1:20-as keverék?:O
2012. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Pannóniába. Nézz meg egy videót, indítás után nem véletlenül van mögöttük akkora felhő hogy semmit sem látni.


Én állítólag alacsony füstölésű olajat használtam egy darabig (Agip valamicsoda), azzal is akkora pamacsokat szórt hidegen hogy hátranéztem és nem láttam a házunkat. :D


Át lehetne alakítani hogy menjen kevesebb olajjal, de ahhoz hajtókart, dugattyút, csapszeget stb. kellene cserélni. Így meg mondhatom hogy teljesen eredeti. :P

2012. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
1:33-as nem elég bele?
2012. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem, a dugattyúcsapszegnél nincs tűgörgő, ezért kell annyi olaj. Meg lehet próbálni kevesebbel mert a mai olajok azért jobbak, de az enyémnek szoktam húzni 90-100 között (115 kb. a vége), úgyhogy inkább maradok a gyári ajánlásnál.
2012. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg kell bele. Gondolom a mögötted haladó autók örülnek neked, amikor kicsit jobban odahúzod:D
2012. ápr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A kilencvenes tempóm miatt nem sokáig szoktak mögöttem lenni. Meg ha felmelegszik már nem füstöl fordulaton (csak alapjáraton kicsit), szóval nem olyan vészes.


Mondjuk lámpánál nem mernek közel megállni mögöttem, nem értem miért. :D

2012. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Adok néhány tippet, amik nekem bejöttek, félig vág ide, de nagy haszna van:


Ha hosszabb idő múlva fogom csak beindítani (3-4 óránál több idő elteltével), akkor nagyon nagy gázfröccsöt adok neki, abban az ütemben, ahogy felpörög a motor, hirtelen leállítom és kihúzom közben a szívatót! Ez az igazi Trabis módszer, így könnyebben fog beindulni.


A másik módszer még indításkor a gázzal történő pmpálás a benzincsap megnyitása után. Mielőtt beindítod a motort, párszor lenyomod a gázpedált.



Viszont, ha hamarosan be akarom indítani, akkor nem szabad ezt a felpörgetős módszert alkalmazni, a gázpedálpumpálást se. Olyankor csak simán kell leállítani és szívató sem szükséges az újraindításhoz(csak télen).


Hideg motor Indítás:


Az általam javasolt módszerrel és jó akksival pöcc röffre beindul a kocsi. Kihúzott szívatóval járatom a motort egy helyben, 1 percig kb. Majd félig visszatolom, így megyek vele egy darabig, majd teljesen visszanyomom.

2012. ápr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!