Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 a hengernél ahol...

Simson s51 a hengernél ahol van a gertya valami szét verte a tetejét ha vmit nem értetek lécci koment? :S

Figyelt kérdés
szét húztam a hengert és ahol van a gyertya ahol be robban az anyag ott valami szét verte azt a részt szerintem a dugóról le vált valami de a dugón nem igazán van akkora nyom

2012. márc. 25. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Fénykép?
2012. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
holnap készítek egyet
2012. márc. 25. 20:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamilyen fémdarab bejut az égéstérbe, akkor az csinálhat szép mintát a hengerfejre és a dugattyúra is.


Általában nem a dugattyúról szokott anyag leválni. A leggyakoribb a felső tűgörgő kosarának szétesése, főleg ha egy darabig nem ment a motor, utána pedig elkezded húzni mint egy félőrült.

De jöhetett persze az a kis valami a légszűrő felől is, a kisebb darabokat képes beszívni a motor, aztán némi idő múlva kiköpni a kipufogónyíláson a csőbe.


Érdekes lenne hogy mekkora a sérülés, de nem hinném hogy túl vészes. Mondjuk ha vannak még a forgattyúsházban fémdarabok akkor azok bejuthatnak a főtengely csapágyaiba is. Az sokkal kellemetlenebb..

2012. márc. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a tank egy ideig rozsdás volt mára már tiszta lett attól lehetett??
2012. márc. 25. 20:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, a tankból jövő darabok ha a benzincsap szűrőjében nem akadnának el, akkor a karburátorban fognak "megállni" eltömítve a fúvókákat. Ami átjut a fúvókán az meg nem fog galibát csinálni.
2012. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ott valami érdekes dolog történhetett, de marha egyszerű megnézni, lehúzod a hengert a blokkról és megnézed a dugattyút. Nekem volt hogy a szakállából letört egy darab adugónak, de azok szinte mind leesnek a forgattyúsházba a főtengely sonka alá azt ott is marad, én lehet h hónapokig jártam így mielőtt észrevettem, különösebb bajt nem okozott csak kicsit hangosabb lett a dugó az eltolódot súlypont miatt.
2012. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet gyűrűtörött! Nekem is volt egyszer ilyen anno--gyűrűtörés volt! Az hogy az égéstérbe hogy ment fel azóta sem értem igazán!
2012. márc. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 pucuka69 ***** válasza:
a forgáttyús házból, a felömlőkön át jut fel a fémdarab aztán fent csinál egy kis benyomódást a hengerfejbe,de a dugó tetején is látszania kellene. Azután szépen a kipufogó nyíláson át távozik,jóesetben.
2012. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kopogásos égés?
2012. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy hosszabb gyertyát raktál bele?? Vagy olyan hosszított végüt? (mindenhol azt árulják...:@
2012. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!