Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót lehet tartani lépcsőhá...

Robogót lehet tartani lépcsőházban?

Figyelt kérdés
Adott egy kistestű Honda Dio. 4 éve egy olyan helyen van, ahol a kutyát nem zavarja (nincs útban senkinek, gyakorlatilag egy "zsákutcában" áll), tehát a például a közlekedő utakat teljesen zavartalanul hagyja. A társasházban ahol lakok NINCS semmilyen közös helyiség, és pincerészem sincs (albérlő vagyok, a főbérlő pincerészét más birtokolja, ha egyáltalán van, zavaros ügy és nem tudok beleszólni). Az eddigi közös helyiség a villanyóráknál volt, ott tartotta mindenki a kerékpárokat például, de most kiürítették azt is, lévén villamos fogadó helyként üresen kell hagyni, és nem lehet bezárni (a hajléktalanok mekkája lenne, ha bent maradna bármi is). A feleségem a kerékpárját az erkélyre tette, de a robogót nem igazán tudom felhozni az emeletre.... Szóval?
2012. ápr. 3. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg, -az üzemanyag(benzin) miatt- nem lehetne!
2012. ápr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beszélj a lakókkal hogy tudnak-e valami helyet ahol tárolhatjátok a dolgokat.
2012. ápr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A lakók közül a normálisabbjával már beszéltem, ők azt mondják, hogy már hozzájuk sem tudom betenni, mert kerékpárok garmadája van már bent (valahova tenni kellett azokat is). Ez úgy néz itt ki, hogy itt nem rekeszek vannak, hanem nagyobb tároló helyiségek. Nem tudom hogyan van, talán egy emeletnek (3 lakás) van 1 ilyen, vagy ki tudja, sosem igazodtam ki. A főbérlő kb. 20-25 éve vette meg a lakást, második tulaj, azt mondja mikor ide jött az előző tulajtól a szomszéd elkérte az előző tulaj tárolójának a kulcsát, mondván, hogy akkor ő ott tárolna dolgokat... Így aztán "beszokott" oda. Amikor a mostani tulaj (a főbérlőm) bejött, akkor meg közölték vele, hogy nincs pincéje, oszt jó napot. Persze ő is utána járt, mondta is, hogy elvileg melyik lenne az övé, vagy hova lehetne bemenni. De mert hogy új lakóként anno nem akart háborúba keveredni, meg nem is igazán volt igénye pincére, ezért hát rájuk hagyta. A szomszéd amúgy meglehetősen nehéz eset, hihetetlen mennyi rumlis ügy fűződik már hozzá(juk), de ez most mindegy. Mivel nem vagyok lakástulaj a főbérlő meg nem fog ezért veszekedni (lévén 20-25 évvel ezelőtt se tette saját jogán sem) ezért én itt érvényesülni ebben a kérdésben nem tudok, vagyis alternatívát próbálok keresni. Közben egyéb csatornákon teljesen különböző infókat kaptam, azért is tettem fel ide (is) a kérdést. A közös képviselő a problémára érdemben nem tudott reagálni, azt mondja, jó kérdés.... Állítólag a lakszövetkezet álláspontja az, hogy kérjem ki minden lakó engedélyét. Még ha azt mondom, hogy nincs is kimondottan haragosom akkor sem biztos, hogy ezt ki tudom vitelezni: vagy 5 éve lakok itt, de mert hogy mások is albérlők itt, ezért ott is gondolom a tulajok engedélye kéne... Ezzel pedig az a baj, hogy nem is egy van, akit az 5 év alatt még csak nem is láttam, szerintem nem is járnak ide - szokás máshol is, hogy utalással rendeznek mindent, van ismerősöm, akinél a tulaj speciel budapesti. Ez van, azért köszi a válaszokat!
2012. ápr. 3. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet.

Nem nézted a híreket? Az ellenőrök milliós bírságokat szabtak ki a virágokért és a lábtörlőkért, amik a lépcsőházban voltak. Kétlem hogy egy robogót bent lehet tartani.

Esetleg nincs a szomszédba lakótelep/társasház akikkel tudnál beszélni és ott keresni garázst?

2012. ápr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hmm. Már gondoltam rá. Amúgy volt bent egy lakó a tűzoltóságon, ahol azt mondták, hogy már több 10000 kérelem érkezett hozzájuk (ugyanis kérvényezni szinte bármit lehet, az indexen van egy cikk erről) és hát kint lehet pl. a virág is, DE legalább 2 méter magasan, tehát csak a falon... És ezt a szerv mondta. Engedélyt nem kell kérni rá és nem is adnak, nincs kapacitásuk se, plusz hozzátette, hogy nem fognak kijönni stb. Szóval nagy a káosz az ügyben.


[link]


Ez az a cikk, de ez sem világosít fel teljesen.

2012. ápr. 3. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!